18.01.2023 - 23:23

Як підтримувати чистоту, якщо у будинку є малюк

Діти в домі – як маленький бурхливий вулкан, з ними рідко буває ідеальна чистота й порядок. Тому нижче ми розкриємо кілька секретів, які допоможуть підтримувати житло в ідеальному стані.

Табу на світлі відтінки

Хоч би як хотілося використовувати світлі або білі меблі, килими чи шпалери, від цієї ідеї варто тимчасово відмовитися. Принаймні доти, доки дитині не виповниться хоча б 5 років. У цьому віці малюк уже розуміє, що на стінах і оббивці малювати не потрібно. Крім того, саме на таких матеріалах найпомітніші будь-які плями, у разі якщо дитина проллє їжу, напої, фарби.

Плануйте ротацію іграшок

Часто сучасні батьки намагаються ні в чому не відмовляти своєму малюкові. Балують і купують нові іграшки, іноді щотижня. У підсумку дитяча стає схожа на склад. Щоби не створювати відчуття захаращеності, видавайте дитині іграшки дозовано. По-перше, так ви зможете підтримувати порядок у кімнаті. По-друге, у малюка не згасатиме цікавість до забутих на час ігор.

Прибирайте разом в ігровій формі

Залучайте дитину до прибирання. Малюк у віці три роки вже цілком може самостійно зібрати свої іграшки, прибрати розкидану в кімнаті білизну й навіть десь протерти пил. Влаштуйте змагання на предмет того, хто швидше або хто краще. Так не просто зможете захопити дитину, але ще і прищепити їй любов до чистоти.

Використовуйте побутових помічників

Їм можна передати частину своїх домашніх турбот. Насамперед – посудомийна машина. Економить чимало часу і воду, допомагає швидко впоратися з великими обсягами посуду. 

Пральна машина врятує від ручного прання. Для дитячих речей корисна функція «пара». Вона дає змогу швидко прибрати будь-які типи забруднень.

З брудом на підлозі та килимах допоможе впоратися пилосос. Рекомендується обирати модель із функцією миття: з ним легко доглядати за килимовими покриттями. Якщо вдома немає килимів, краще вибрати робот-прибиральник. Такий пилосос самостійно може впоратися навіть із вологим чищенням підлогових покриттів.

Організуйте зручні місця для зберігання речей

Усілякі комоди, шафи, шухляди та тумбочки – зони для зберігання білизни, домашнього начиння та іграшок. Сюди можна швидко покласти все, що лежить на видному місці, якщо гості вже біля порога.

Додаткові поради

Прислухайтеся до них.

  • Правильно розставляйте пріоритети. Не витрачайте сили даремно. Якщо важливіше помити підлогу, ніж розвантажити пральну машину, зробіть це.
  • Обов’язково відпочивайте. Повноцінний сон збереже не тільки сили, а й стабілізує роботу центральної нервової системи. 
  • Виконуйте задумане. Якщо запланували помити кухню – не відкладайте.
  • Делегуйте частину завдань іншим членам сім’ї. Чоловік або старша дитина може впоратися з невеликими обсягами робіт: помити за собою посуд, пропилососити, розвісити випрані речі.

Пам’ятайте, що позитивний настрій і сприятлива атмосфера в сім’ї завжди важливіші, ніж ідеально вимита підлога й до блиску натерті поверхні меблів. Робіть домашню роботу із задоволенням, а дитина братиме з вас приклад і допомагатиме!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах