25.04.2024 - 19:57

Як полтавці можуть поділитися машиною, але не сплачувати чужі штрафи

Розглянемо ситуацію: ви надаєте свою автівку в користування іншій особі, але вона порушила правила дорожнього руху, і повідомлення про штрафи надыйшли вам. Щоб відповідали за правопорушення не ви як власник транспортного засобу, а той, хто був за кермом, варто призначити належного користувача – зробити «шеринг» авто.

Належний користувач – це фізична особа, яка на законних підставах керує транспортним засобом, який їй не належить, і несе відповідальність, зокрема за порушення ПДР, – розповіла заступниця начальника Регіонального сервісного центру ГСЦ МВС у Харківській, Полтавській та Сумській областях Ірина Пархоменко.

Оформити статус належного користувача можна в будь-якому сервісному центрі МВС або онлайн: через Кабінет водія або застосунок «Дія». 

Для оформлення через Кабінет водія власникові потрібне свідоцтво про реєстрацію авто, кандидат на належного користувача повинен мати посвідчення водія відповідної категорії. Щоб оформити заявку, слід внести електронні адреси й номери телефонів учасників угоди, а також ідентифікаційний код майбутнього належного користувача. І власник, і водій можуть оформлювати документи на відстані завдяки цифровим підписам. У Кабінеті водія ініціювати призначення належного користувача авто може як власник транспортного засобу, так і особа, яку призначають.

Для оформлення через застосунок «Дія», окрім свідоцтва про реєстрацію та посвідчення водія, потрібно мати паспорт громадянина України або закордонний паспорт та авторизуватися. Власник авто створює в застосунку запит на «шеринг» у вигляді QR-коду. Водій сканує цей код із телефону власника і підтверджує намір стати належним користувачем. Через 5 хвилин у цифрових документах належного користувача з’являється свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу. 

Варіант із призначенням належного користувача офлайн через сервісні центри МВС підходить для юридичних осіб, які хочуть надати в користування свої транспортні засоби або покласти відповідальність за порушення ПДР на водіїв. Також цей варіант актуальний для власників автівок, документи яких не відображаються в цифровому варіанті.

Призначається належний користувач на певний період. До того ж водій або власник можуть достроково скасувати цей статус.

Покрокова інструкція, як зробити «шеринг» авто, розміщена на сайті Головного сервісного центру МВС у розділі послуги.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах