2.04.2024 - 17:16

У Полтаві попрощаються з заслуженим енергетиком України

1 квітня відійшов у вічність колишній технічний директор АТ «Полтаваобленерго», заслужений енергетик України, людина, яку знали і поважали у Полтаві та за її межами, Володимир Ярцев.

Він народився 23 лютого 1947 року. Здобув вищу освіту за фахом «Електричні системи та мережі». Свій кар’єрний шлях пройшов від самого низу, працював майстром, прорабом, старшим інженером, був головним інженером, начальником виробничо-технічного відділу.

У 1992 році Володимир Романович прийшов до Полтавського південного підприємства електромереж, яке було попередником «Полтаваобленерго», влаштувався працювати майстром служби ліній.

Начальник служби ліній електропередачі 35 кВ і вище Віктор Перетятько згадує про Володимира Ярцева як про висококваліфікованого спеціаліста: «Він був професіоналом своєї справи, обожнював те, чим займався. Ми з ним кілька років працювали в одній службі, мені подобалися його педантичність, скрупульозність, із якою від підходив до роботи. На нього можна було покластися, я був упевнений: лінії електропередачі Полтавщини в надійних руках».

Через шість років Володимир очолив технічні служби. Посаду технічного директора обіймав протягом 14 років. Чітко усвідомлював, що запорукою успішного розвитку підприємства є модернізація технологічного обладнання, впровадження нової техніки та автоматики. Під його безпосереднім керівництвом масляні вимикачі замінювали на елегазові та вакуумні, на підстанціях впроваджували мікропроцесорні захисти обладнання, регістратори аварійних відключень «Регіна», здійснювали реконструкцію комплектів системної протиаварійної автоматики, впроваджували комплекти обмежувачів перенапруги та нові системи діагностики обладнання.

Серед здобутків, до яких докладав усі свої вміння та зусилля Володимир Романович, – впровадження у 16-ти філіях товариства автоматичної системи управління та контролю технологічних процесів АСДУ SCADA, повна телемеханізація майже 200 підстанцій, організація радіорелейного зв’язку.

За свої заслуги перед компанією та державою Володимир Ярцев неодноразово нагороджений подяками, грамотами та відзнаками різних рівнів, зокрема грамотою Міністерства енергетики України, відзнакою президента – ювілейною медаллю «20 років незалежності України». У 2004-му йому присвоєно звання «Заслужений енергетик України».

Попри те, що Володимир був вимогливим керівником, усі, хто його знав, відгукуються про нього як про чуйну й тактовну людину, яку поважали в колективі. Він був хорошим сім’янином і вірним другом.

За матеріалами АТ «Полтаваобленерго»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах