2.04.2024 - 19:36

У слайдері УІНП розповіли про учасників «Гадяцького сафарі»

Рік тому Український інститут національної памʼяті започаткував новий усно-історичний проєкт – збір свідчень про людяні та мужні діяння, здійснені під час російсько-української війни. У новому просвітницькому слайдері УІНП ідеться про деяких із них.

Так, серед іншого слайдер інформує про подвиг Олексія Вовка й Володимира Іващенка – двох трактористів, учасників «Гадяцького сафарі». На початку повномасштабного вторгнення росіян вони спалили «коктейлями Молотова» кілька ворожих танків із боєкомплектом.

26 лютого колона ворожої техніки підійшла до села Мартинівка Полтавської області з боку Охтирки, що на Сумщині. Між Веприком і Бобриком окупанти розмістили близько 200 одиниць техніки. Танки стояли за 15 км від Гадяча в полі між Воронівщиною й Мартинівкою – на території Великобудищанської громади Миргородського району. Техніку побачили місцеві трактористи Олексій Вовк і Володимир Іващенко. Поки російські військові тягнули на буксирі один танк, вони підкралися й підірвали три інших, кинувши пляшки із запальною сумішшю.

За цей вчинок спочатку орден «За мужність» отримав Володимир Іващенко. А в День Соборності був нагороджений і Олексій Вовк.

За матеріалами Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах