25.04.2022 - 21:57

Полтавців застерігають: російські хакери атакують дедалі більше простих українців

Фахівці Держспецзвʼязку застерігають: російські хакери здійснюють дедалі більше кібератак, спрямованих на звичайних українців. Крім того, зростає кількість інформаційно-психологічних операцій проти населення нашої держави в соціальних мережах та месенджерах, інформують у Полтавській обласній військовій адміністрації з посиланням на Урядовий портал.

Зловмисники здійснюють фішингові розсилання з метою заволодіти обліковими даними українців. Meta попереджає про злом акаунтів військових і публічних осіб за допомогою попередньо викрадених у фішингових розсиланнях облікових даних. Нещодавно, наприклад, інформацію про злом своєї сторінки у Фейсбуку поширив Полтавський міський голова Олександр Мамай.

– Невідомими особами відбувся несанкціонований доступ до моїх офіційних сторінок у соціальній мережі «Фейсбук». Із цього приводу вже подана заява до відповідних служб. Наразі сторінка зламана! Уся інформація, яку там поширюють, є неправдивою! – написав очільник громади у своєму Телеграм-каналі.

У зламаних акаунтах російські хакери розміщують пропаганду та заклики до українців здаватись.

Зловмисники також можуть здійснювати розсилання задля шпигунства за людиною та її контактами.

У фішингових листах хакери часто спекулюють на патріотичних темах і виплатах від держави. Кількість обдурливих повідомлень під виглядом інформації про держдопомогу для внутрішньо переміщених осіб, а також українців, які тимчасово виїхали за кордон, зростає. Зловмисники, які надсилають такі листи, пильно слідкують за українськими новинами та швидко реагують на звістки про будь-яку допомогу. Тож:

  • не відкривайте листів від невідомих адресатів;
  • не переходьте за посиланнями з таких розсилань і не вводьте на сторінках із посиланнями своїх персональних даних, зокрема не залишайте номерів вашої картки, телефона тощо;
  • увімкніть двофакторну авторизацію в соцмережах і всіх сервісах, які підтримують таку послугу.

Отримати фінансову допомогу від держави можна тільки в «Дії», а дізнатись інформацію про виплати в інших країнах – лише в офіційних установах цих країн.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах