25.04.2022 - 18:33

Полтавці, чиї рідні зникли безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника

Міністерство соціальної політики з посиланням на очільницю Марину Лазебну повідомило у своєму Телеграм-каналі, що члени родин осіб, зниклих безвісти, можуть отримати пенсію по втраті годувальника. Від початку повномасштабного російського вторгнення в Україну, за даними Національної поліції, зниклими безвісти вважали майже 5000 людей. До сьогодні вдалося знайти 2870. Інші залишаються в розшуку.

Коли особа визнається зниклою безвісти?

Правовий статус зниклої безвісти людини визначено в законі України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти». Члени сімей таких осіб можуть подати до територіального органу Нацполу або на телефон її «гарячої лінії» (089-420-18-67) заяву про розшук людини. Від дати подання цієї заяви особа, зникла безвісти, набуває відповідного статусу. Окрім того, аналогічну заяву можуть подати представник військового формування, орган державної влади, орган місцевого самоврядування, об’єднання громадян або будь-яка інша особа, якій стало відомо про зникнення людини.

Коли виникає право на отримання пенсії по втраті годувальника в членів сім’ї зниклого/-ї безвісти?

У членів сім’ї таких осіб право на отримання пенсії виникає через місяць від дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Хто з членів родини особи, зниклої безвісти, має право на пенсію по втраті годувальника?

1. Діти такої особи:

• віком до 18 років;
• віком від 18 до 23 років, які здобувають освіту за денною формою навчання (до закінчення навчання);
• які є сиротами (до 23 років незалежно від факту навчання).

2. Чоловік або дружина, батьки такої людини, якщо вони є особами з інвалідністю або досягли пенсійного віку.

3. Чоловік або дружина, а в разі їх відсутності один із батьків або брат чи сестра, дідусь чи бабуся годувальника (незалежно від віку та працездатності), якщо вони не працюють і доглядають за дитиною годувальника до досягнення нею восьми років.

4. Батьки й чоловік або дружина особи, зниклої безвісти, які не були на її утриманні, мають право на пенсію у зв’язку зі втратою годувальника, якщо внаслідок такого зникнення вони втратили джерело засобів до існування.

Які особливості виплати пенсії по втраті годувальника членам сім’ї зниклого/-ї безвісти?

Виплата пенсії здійснюється за весь час, протягом якого особа, зникла безвісти, зберігає цей правовий статус.
Непрацездатним родичам, які були на утриманні людини, зниклої безвісти, призначається пенсія по втраті годувальника, незалежно від тривалості страхового стажу особи, зниклої безвісти.

Якщо до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесена відмітка про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти, то вносяться відповідні зміни щодо строку призначення пенсії з урахуванням встановлених обставин.

Якщо людина є зниклою безвісти, це не позбавляє її родичів або інших осіб права звернутись до суду з заявою про оголошення такої особи померлою в порядку, передбаченому законодавством.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах