19.02.2020 - 13:45

У Полтаві вдосконалюють програму «Бюджет участі»

Члени робочої групи проєкту «Бюджет участі», що вже чотири роки реалізується в обласному центрі, провели на базі комунальної організації «Інститут розвитку міста» консультаційну зустріч із експертами Ради Європи. Влаштували її, щоб визначити пріоритетні напрямки в подальшому розвиткові програми в Полтаві, внести корективи та рекомендацій до успішного включення полтавців та органів влади в реалізацію «Бюджету участі», а також сформувати концепцію нової програми «Партиципаторне бюджетування (бюджет участі) у м. Полтава на 2021 – 2026 роки». Про це повідомили на сайті міськради.

Запрошений на зустріч голова румунського центру Expert Forum Сорін Іоніце, який упродовж останніх 15 років працює на залучення органів місцевого самоврядування до реалізації програм із партиципаторного бюджетування, сказав, що Полтава вражає кількістю та масштабом завершених проектів. Водночас експерт зауважив, що українські міста часто стикаються з занадто високими очікуваннями людей – населення хоче, щоб великі інфраструктурні задуми реалізовувалися швидко. У межах громадського бюджету це важко поєднати з фізичними й фінансовими можливостями. У європейських країнах зазвичай дослухаються до громадських ініціатив, що не потребують масштабних капіталовкладень.

– «Бюджет участі» найкраще працює на не дуже масштабних проектах – на менших, наприклад, ремонт школи, облаштування таких місць, де б люди проводили свій час, – зазначив Сорін Іоніце.

Також він додав, що успішними можуть бути й роботи інклюзивного спрямування. А ось водовідведення, освітлення вулиць тощо – це вже складніше. Для реалізації таких ініціатив потрібне не лише чимале фінансування, а й сильний менеджмент на місцях.

Нову цільову програму збираються писати за європейськими стандартами, орієнтуючись на закордонний досвід, зокрема прозорість реалізації громадських ініціатив, повідомив голова робочої групи «Бюджету участі» Вадим Сорока. Окреме місце тут відведуть правилам і стандартам як для авторів проєктів, так і для робочої групи, управлінь-виконавців, депутатів, які голосують за виділення коштів.

Крім того, у програмі хочуть приділити особливу увагу навчанню тих, хто збирається подавати проєкти. Проведення тематичних воркшопів для авторів допоможе їм зрозуміти, як працює партиципаторне бюджетування, як правильно оцінювати кошторис задуманих робіт тощо.

Передбачається, що подання ідей за оновленою програмою «Бюджет участі» розпочнеться вже в липні 2020 року. Точні дати будуть відомі за місяць.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах