Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

Радониця-2018: що дозволено і заборонено робити цього дня


16

Радониця – це православне свято, в який прийнято поминати покійних рідних людей. Незважаючи на те, що це свято пов'язане з відвідинами могил близьких, воно зовсім не є днем жалоби. Насправді під час Радониці потрібно згадати хороші риси покійних родичів, їхні добрі справи і приємні моменти, які з ними пов'язані. Це свято відзначають на 9 день після Православної Пасхи, через що його дата кожен рік змінюється. Так, Радониця в 2018 році випадає на 17 квітня. Але поминати померлих родичів в Україні прийнято у поминальний понеділок. А деякі це роблять і напередодні у неділю.

 

Так, у цей день необхідно відвідати православну церкву і помолитися за померлих родичів під час священної літургії. При цьому потрібно подати заупокійну записку і поставити свічку за душі померлих. Після цього прийнято відвідувати кладовище, де слід влаштувати невелику трапезу і згадати приємні моменти, пов'язані з близькими. 


Трапеза повинна бути скромною і не включати вживання алкоголю, хоча випити трохи вина дозволено. Оскільки Радоницу відзначають після Великодня, то на могили родичів приносять традиційні для цього свята страви: паски, фарбовані курячі яйця, м'ясні страви і т. д. Залишки страв роздають нужденним.

 
Іноді люди залишають на могилах хліб та чарку горілки або вина, але цей звичай церква не визнає і засуджує. Пам'ять покійних прийнято почитати іншими способами, наприклад, здійснюючи від їх імені добрі вчинки: роблячи пожертви, допомагаючи бідним і т. д. На могилі також можна залишити палаючу свічку або лампадку. Після повернення з кладовища потрібно вести себе скромно, до закінчення свята не прийнято шуміти, слухати гучну музику, а також лихословити або вживати алкоголь. 

 

В деяких регіонах є свої традиції святкування Радониці, які склалися з давніх часів. Так, у багатьох областях люди ставлять на підвіконня склянку води і хліб, які залишають на ніч – так вони залучають в дім душі рідних, кажучи їм, що про них не забули. Ще одна цікава традиція – ставити на стіл три порожні тарілки, які символізують три прийоми їжі для померлих родичів. 

 

Як і у випадку багатьох інших свят, Радониця пов'язана з різними прикметами, які перейшли до нас від предків. Наприклад, відзначати це свято вважалося обов'язковим, оскільки якщо людина не вшанує душі своїх родичів, то і після його смерті про нього ніхто не згадає. 


На час свята люди відкладали всю роботу в поле, побоюючись, що інакше на хороший урожай можна не розраховувати. Домашні справи Радоницу робили, але тільки з раннього ранку, щоб повністю звільнити день для відвідування церкви і кладовища. 


Наші предки завжди примічали погоду на Радоницу: якщо у цей день пішов дощ, але при цьому зберігалося безвітря, то це ознака, що рік буде вдалим і щасливим. Під час такого дощу всі люди виходили на вулицю і вмивали обличчя дощовою водою – згідно з віруваннями, це приносить щастя і здоров'я. Поганою прикметою вважалося, якщо дощ пройшов вранці, а після нього почався вітер. 

 

Жінки і молоді дівчата на Радоницу завжди чекали дощу з громом і якщо їхні сподівання збувалися, то вони вмивалися дощовою водою через золоті і срібні кільця. Такий обряд повинен допомогти зберегти на довгий час красу і молодість. 


Крім того, відвідуючи могили родичів, люди просили у них послати віщий сон і завжди намагалися запам'ятовувати, що їм приснилося вночі після свята. Наші предки вірили, що сни в ніч після Радониці особливі і несуть у собі послання про майбутнє. 


Сьогодні традиції святкування Радониці поступово повертаються, і церква намагається роз'яснити людям сенс обрядів і саму суть урочистості. Але навіть якщо ви рідко відвідуєте церкву і не знаєте, як правильно відзначати свято, не варто зовсім відмовлятися від нього. У цей день важливо відвідати могили рідних, а якщо немає можливості зробити це, то можна просто зайти в церкву, помолитися за душі покійних родичів, і поставити свічку. 

 


Джерело novij-rik.pp.ua, фото vgolos.com.ua
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}