Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

☛ Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. ☝ Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати, професійний лікар косметолог - дерматолог! Діє система знижок! ☎ Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

" . $this->translate('ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ:') . "
"; foreach ($GLOBALS['other_news'] as $key => $value) { ?> "; //echo $this->partialLoop('front/partials/partial-main-posts', $other_news); } ?>

У Полтаві детально розповідали як відбуватиметься голосування за проекти Бюджету участі


13

За тиждень до старту голосування за проекти «Бюджету участі» бібліотекарям центральної міської бібліотеки у Полтаві детально пояснили процедуру голосування для полтавців. Оскільки голосування відбуватиметься двома шляхами – онлайн на сайті Полтавської міської ради та паперовим у бібліотеках міста.

 

Саме останнім варіантом користуються ті полтавці, які є користувачами бібліотека, або які не розуміються в системі онлайн-голосування. Тому саме їм бібліотекарі і зможуть допомогти оформити бюлетень. Ініціатор програми «Бюджет участі» та секретар Полтавської міської ради Оксана Деркач розповіла бібліотекарям основну інформацію про цьогорічні проекти. Зазначила. Що ця ідея стає все більше популярною. А згодом, на її думку, при формуванні бюджету розвитку міста враховуватимуть і побажання полтавців.

«Ця ідея розростається. На рівні області нашу ідею підхопила обласна рада. За цим майбутнє. Люди повинні теж брати участь і визначати, що для міста важливіше. Ці ідеї стимулюють представників влади до дисципліни, регламентації, створення просторового розвитку бачення міста. Цього року голосуватимемо за проекти в рамках 5 млн грн, таким чином вартість кожного великого проекту 1 млн грн, а малого – 300 тис. грн. Я думаю, що прийде момент, коли бюджет розвитку формуватиметься за пропозиціями полтавців. Думаю, що перейдемо до масштабних і публічних обговорень, люди говоритимуть, що потрібно і це буде враховуватись», - зазначила Оксана Деркач.

 

Куратор проектів Артем Іванюк детально розповів процедуру голосування.

«Заходить людина, отримує бюлетень, який складається з 4 листів. Там розписані всі 81 проект, які розподілені на великі та малі. Кожен виборець заповнює своєю рукою (або якщо це людина похилого віку, маломобільні, люди з інвалідністю їм допомагатимуть бібліотекарі) адресу (лише реєстрація у м. Полтава), ПІБ та ідентифікаційний код. І потім людина обирає проекти, які їй сподобались. Ідентифікаційний код повинен бути обов’язково вказаний, інакше бюлетень вважатиметься не дійсним», - розповів Артем Іванюк.

Проте бібліотекарі зауважили, що чимало полтавців можуть прийти до них з біометричним паспортом, а там адреса не вказується. Проте після обговорень дійшли до спільного висновку – разом з біометричним паспортом людина має принести довідку про реєстрацію у м. Полтава. І ця довідка має бути обов’язково.  

 

Отже, для голосування  за проекти «Бюджету участі» виборець має принести з собою паспорт громадянина України, де прописані ПІБ та адреса проживання, та ідентифікаційний код. Якщо ж людина приходить з біометричним паспортом, тоді до нього та ідентифікаційного коду слід додати довідку про реєстрацію у Полтаві.

 

При голосуванні за проекти один виборець зможе віддати голоси тільки один раз і обрати один великий і один малий проект, які прописані бюлетені. В іншому випадку передбачено, що полтавець матиме змогу проголосувати лише за один проект - або великий, або малий.

 

У центральній міській бібліотеці Полтави минулого року вже організовували пункт для голосування за проекти «Бюджету участі». Тому директор бібліотеки  Таміла Дузенко впевнено говорить, що найбільше людей приходить сюди в останні дні голосування. Також зазначає, що скринька буде облаштована на другому поверсі бібліотеки.

«Бібліотекар має приділити увагу людині, зробити правильні записи в облікову документацію, правильно заповнив анкету і подивитись, щоб свій бюлетень виборець поклав до скриньки. На початку голосування людей значно менше, а ближче до кінця їх стає все більше. І нам доводиться після роботи залишатись і обробляти всю інформацію. Скринька буде розташована на другому поверсі – тут більше місця. І є місця, де можна присісти, якщо прийде кілька полтавців одночасно. Щоб не створювати черги, бо в нас є і читачі, й інтернет-користувачі. Зробимо умови комфортними, щоб полтавці прийшли і проголосували», - запевнила Таміла Дузенко.


Ліна Решетник
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}