Завтра
Удень
Увечері
Поділитися новиною

Інноваційні підходи до омолодження! Чистка, пілінг, карбоксітерапія, мезотерапія, біоревіталізація. Контурна пластика: збільшення губ, корекція форми носа, підборіддя, вилиці. Ботулінотерапія: ботокс, диспорт. Антицелюлітні програми. Гарантія, досвід, Сертифіковані препарати професійний лікар косметолог - дерматолог! До свята 8-го Березня для жінок знижки! Телефонуйте (095) 836-01-85, вул. Соборності, 29, оф. 307. Зробіть собі подарунок!

  • Вконтакті
  • Однокласники

Чому Міністр культури навідався на Полтавщину


27

Міністр культури України Євген Нищук з робочою поїздкою відвідав  Полтавську область.

Євген Нищук став гостем V Національного Фестивалю гончарства у с. Опішня, до якого долучилися майстри народного мистецтва – гончарі, художніки-керамісти, ковалі, майстри вишивки з усієї країни та з-за кордону – США, Непалу, Японії, Австралії, Молдови, повідомляє прес-служба Кабміну. Окрім виставок, фотоконкурсів та демонстрації традиційних ремесел, в рамках фесивалю також провели Національний конгрес гончарів «Феномен Гончарів,Гончаренків, Гончаруків... в українському культурогенезі».

«Традиції роблять нас сильнішими – бо це вічне. Кожен народ ідентифікують по древніх археологічних розкопках – знаходять старовинні речі, роками досліджують орнаменти на них, відтворюють сторінки історії. Ми ж цю традицію живою. Тут, в Опіші не просто музей-заповідник, в якому збережені кращі роботи, це є живий організм», – сказав Міністр культури.

Євген Нищук також зазначив,  що перед українцями зараз постає багато питань, викликів та проблем, які необхідно вирішувати спільними зусиллями, налагоджувати співпрацю – між громадськістю та владою країни на усіх рівнях - області, району, селища.

«В контексті регіональних видатків, при децентралізації маємо усвідомити, що такі культурні Мекки, якОпішня, – це є обличчя кожної області, це необхідно розуміти і всіляко підтримувати, в тому числі і фінінсово. Я хочу зрушити ті наболілі проблеми, які тут є, зокрема і під’їзди, і дороги, бо це ті місця, які мають відвідувати всі українці та гості з інших держав», - зазначив він.

Міністр також звернув увагу на актуальну для Опішні проблему з перейменуванням вулиць з рамках законів України про декомунізацію. 

«Полтавщина може гордитися столицею гончарства, гордитися тим, що тут є ім’я Кричевського – видатного художника, автора Малого українського Герба. Саме тому я закликаю шановну громаду до порозуміння та усвідомлення, що це передусім культурна столиця, партизани були по всій Україні, а іншого такого Кричевського не було і його ім’я має бути увіковічнене, тому і дії у цьому напрямку мають бути впевненими та рішучими», – підкреслив Євген Нищук.

Разом з онуком славетного художника Василя Кричевського – Василем Лінде-Кричевським, що приїхав зі США, Міністр відвідав відреставрований Музей мистецької родини Кричевських. В експозиції музею подаровані нащадком мистецької родини оригінальні твори та пов’язані з життям знаменитого предка – живописні картини, ескізи робіт, унікальні архівні фото тощо. Колекція, кажуть музейники, його силами постійно поповнюється новими експонатами з усього світу.

«Тут в Опішіні я прийшов додому, і кожна проблема містечка – мій особистий біль, – сказав Вались Лінде-Кричевський. - Сьогодні ми всі маємо тризуб вдома, у машині, це частина України. Василь Григорович не був політиком – він був художником, тому певен – це гордість і велика йому данина мати можливість вшанувати, не намагаючись політизувати». 

Міністр культури також побував у Національному музеї-заповідніку українського гончарства в Опішному. За словами його директора – Олеся Пошивайла – музейні заклади в Україні, завдячучи глибинній історії мистецтв, мають усі передумови успішно працювати та зазначив, за умови дійсно самовідданої праці, креативному підходу, можна збільшити як привабливість музеїв для відвідувачів, так і їх фінансові показники, що, в свою чергу, дасть можливість подальшого розвитку.

У свою чергу Міністр зазначив – опішнянські музеї – яскравий приклад того, як, попри складну фінансову ситуацію в країні та невеликі нині обсяги фінансування сфери культури, заклад може бути успішним. А також нагоосив – зі свого боку всіляко підтримуватиме починання музейників у промоції гончарського мистецтва – як у традиційному, так і сучасному прочитанні.  

На завершення поїздки Міністр культури України Євген Нищук зустрівся з директором Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішному» ім. В. Кричевського Овчаренко Людмилою та відвідав сам навчальний заклад. Тут Міністр ознайомився з особливостями навчального процесу, а також високим рівнем творчих робіт учнів та випускників школи.

«Тут власними зусиллями ви робите диво, казку, яка є важливою не лише для селища, району, області, а й цілої України. Тут неозброєним оком видно, в якій любові до мистецтва підтрмиуються традиції і унаслідується робота видатних майстрів-худоників, видно, що тут вчаться та перші творчі кроки роблять талановиті діти – майбутнє української і світової культури», – зазначив Євген Нищук.

«І цю роботу треба підтримувати – як нашими можливостями, як держави, грантами. Так, з колегами з Міністерства культури нині працюємо над тим, щоб стало можливим та вигідним, і на законодавчому рівні, залучати для розвитку також меценатські кошти», - додав він.

Нагадаємо, до Опішні тягнеться весь світ.

Теги: міністр
КОМЕНТАРІ:
Авторизація

{{comment.comment_user_name}}
{{formatDate(comment.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment.comment_content}}
{{comment_2.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_2.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_2.comment_content}}
{{comment_3.comment_user_name}}
{{formatDate(comment_3.comment_date,'ua-Ua','2018')}}
{{comment_3.comment_content}}