13.07.2023 - 18:40

Загиблому полтавському депутату просять присвоїти звання Героя України

На офіційному інтернет-представництві президента України 11 липня було опубліковано петицію про присвоєння звання Героя України Юліанові Матвійчуку (посмертно).

Її автор Ігор Скляр зазначив, що полеглий у російсько-укранській війні полтавець, молодший сержант, оператор-розвідник 116 окремої бригади територіальної оборони був найкращим аеророзвідником на Мар’їнському напрямку, урятував сотні життів воїнів, коригував знищення живої сили окупантів та їхньої техніки, із безкомпромісною впевненістю та рішучістю знищував ворогів точними влучаннями зі “скидів” та віртуозно виводив дрони з зони дії ворожих засобів радіоелектронної боротьби.

У Полтавській міській раді, до якої був обраний двічі, Юліан Матвійчук очолював фракцію ВО “Свобода”. Керував робочою групою з першого етапу декомунізації топонімів Полтави.

Він завжди був серед перших, хто відстоював інтереси містян, брав активну участь у Революції Гідності, був одним із лідерів полтавського “Майдану”.

Його військова служба почалася 2014-го. Прийшовши до військкомату та отримавши відмову в призові, він добровольцем став до лав батальйону “Азов”. Слідом за ним до підрозділу приєдналися десятки добровольців. За результатами навчань Юліана Матвійчука визнали найкращим гранатометником “Азову”. Він був одним із перших бійців легендарного підрозділу “Залізна сотня” в складі цього батальону та одним із тих, хто формував його незламний дух і імідж на самому початку. 2014 року в складі підрозділу штурмової піхоти виконував завдання з оборони Новоазовська, брав участь у штурмах Іловайська, обороні Широкиного, вів диверсійну роботу в сірій зоні під Донецьком. Від березня 2015 року Юліан Матвійчук – заступник командира гаубичної батареї полку “Азов”, чи не найефективнішого артилерійського підрозділу на напрямку.

Після звільнення в запас захисник акцентував свою роботу на національно-патріотичному вихованні молодого покоління, збереженні пам’яті про загиблих героїв, а також історичних пам’яток міста, проведенні деколонізації Полтави. Щороку його військово-патріотичні вишколи проходили понад 200 дівчат і хлопців, отримуючи знання з історії України, спортивного орієнтування та картографії, тактики й домедичної допомоги. Завдяки прикладу та просвітницькій роботі цього полтавця десятки його вихованців стали на захист держави в російсько-українській війні. Юліан Матвійчук був співініціатором створення Меморіалу загиблим військовим у Полтаві.

24 лютого 2022 року досвідчений воїн одразу став на захист держави. У лютому 2022 року він одним із перших бійців батальйону вирушив виконувати завдання на кордон Сумської та Полтавської областей, де ворог колонами проривався на нашу територію. Упродовж травня-серпня виконував обов’язки інструктора-гранатометника у своєму батальйоні. У липні став співініціатором створення зведеного підрозділу аеророзвідки. У вересні-листопаді виконував бойові завдання на кордоні в Харківській області, у грудні – у Сумській. У січні 2023 року в районі Соледара став фактично очима батальйону, безстрашно працював навіть під щільним вогнем ворожої артилерії. Із лютого працював у районі Мар’їнки. Командири високо оцінювали його роботу.

Юліан Матвійчук – це символ української Полтави. “Його внесок у розвиток і захист держави заслуговує на відзначення найвищою державною відзнакою – присвоєння звання Героя України (посмертно)”, – зазначив автор петиції. За два дні її підтримали вже понад 4400 осіб (для розгляду потрібно 25 тисяч). До завершення голосування лишається 90 днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах