22.05.2020 - 16:33

Як тільки – так одразу, або Чому в Полтавській області досі не запровадили пом’якшення карантину

Міністерство охорони здоров’я вважає, що показники Полтавщини не відповідають критеріям для старту ІІ етапу виходу з карантину, що, нагадаємо, були схвалені урядом під час засідання 20 травня. «Підкачала» середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції. Їх повинно бути не менше 12 на 100 тисяч осіб населення, а в нас – тільки 7,32. Але це не тому, що не вистачає тестів чи в лабораторіях не встигають проводити дослідження. Навпаки, як запевнив під час сьогоднішнього брифінгу для журналістів голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов, наразі потужність обласного центру та Кременчука дозволяє робити за добу понад 250 ПЛР-тестувань (щоб досягти визначеного МОЗ середнього показника, потрібно 160-180). Учора було 105. Загалом виконано понад 5 тисяч таких досліджень. Просто «нарощувати обсяги» немає підстав. Нових пацієнтів із коронавірусною інфекцією за останній тиждень з’явилося менше десятка. Із 266 людей, у яких виявили цю хворобу, 218 уже одужали, 10 померли, лікуватися продовжують 38. Контактних осіб усіх, кому діагностували COVID-19, перевірили. Наказ Міністерства охорони здоров’я №722 чітко визначає, у яких випадках необхідно робити аналіз. Безпідставно ж тестувати, аби «нагнати» потрібний показник, не мають права.

– Ми зв’язувалися з міністерством, надіслали листа щодо роз’яснення цього критерію відносно саме Полтавщини. За всіма показниками ми – одна з найкращих областей у країні: і по динаміці захворюваності, і по кількості тих людей, які одужали. Наша позиція – регіон відповідає критеріям щодо послаблення карантину. Наразі ми чекаємо додаткових роз’яснень МОЗ щодо застосування до нас означеного критерію. Як тільки вони надійдуть, ми готові провести одразу комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій і ухвалити рішення щодо послаблення карантину, – заявив голова ОДА.

Слідом за регіональною готова зібрати комісію ТЕБ та НС і Полтава. В обласному центрі нових заражених коронавірусом не виявляють понад два тижні, а всі 40 осіб, які хворіли, одужали. Та поки що доводиться чекати й у цей час, щоб якомога скоріше запровадити послаблення карантину, коли це стане можливим, готуватися до скасування чергових обмежень.

– Ми почали вже цього тижня проводити підготовку згідно з рекомендаціями МОЗ до відкриття дитячих садочків. Є певний технологічний процес. Окрім того, що повинні забезпечити працівників засобами захисту, дезінфекції, ми маємо перевірити воду в закладах дошкільної освіти на відповідність санітарним нормам. Упродовж майже двох із половиною місяців дитсадки не працювали, тож ми повинні мати впевненість, що після відновлення їхньої роботи не отримаємо спалах якоїсь іншої інфекційної хвороби через те, що вода в системі застоювалася. Учора ми розпочали процес проведення лабораторних досліджень усіх 56 закладів. Це займе певний час, тому прошу з розумінням поставитися до ситуації, що не всі дитячі садочки можуть відкритися в один день. Усе залежатиме від того, наскільки швидко виконають дослідження в лабораторії, – розповів секретар Полтавської міськради Олександр Шамота.

Що ж до відновлення роботи громадського транспорту, його готові запустити, тільки-но міністерство дасть добро на послаблення карантину. При цьому людей просять зважати на те, що кількість пасажирів у тролейбусах, автобусах, маршрутках має відповідати кількості місць для сидіння. Із огляду на це, щоб дати можливість працівникам зранку та ввечері спокійно діставатися місця роботи, міська влада може знову запровадити для безоплатного перевезення пільговиків лише час із 11-ої до 15-ої години.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах