6.08.2020 - 01:41

На онлайн-марафоні ознайомили з «гастрономічними магнітами» Полтавщини

На базі Департаменту культури й туризму обласної державної адміністрації відбувся онлайн-марафон «Смачна Полтавщина». Представники зелених садиб, ресторанів, музею народної гастрономії, майстри кулінарних особливостей регіону презентували «гастрономічні магніти» й майстер-класи з їх виготовлення. Також до заходу долучилися надавачі туристичних послуг, які в подальшому планують внести ці локації до маршрутів.

– У нинішніх умовах проводимо заходи онлайн. Хотілося б уже зустрітись і не лише побачити та почути про різні смаколики, а й скуштувати їх. Усі люблять попоїсти! Полтавщині є чим здивувати. Приємно, що наш регіон багатий на майстрів, які готують смачну їжу. Хочеться трохи розширити загальну думку про те, що Полтавщина – це тільки галушки. Звичайно, вони невід’ємна частина нашої кухні, але маємо більш широкий асортимент наїдків, саме те, чого немає в інших регіонах, – наголосила заступниця голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко.

Під час заходу широкому туристичному загалові відкрили, зокрема, маловідомих надавачів послуг із гастрономії. Так, Оксана Дорошенко з Більська виготовляє «котелевські пряники». Її творіння вже не раз ставали переможцями різних всеукраїнських конкурсів.

– Про цю майстриню мало відомо саме в туристичних колах. Учасники нашої школи побачили ці шедеври й, сподіваюся, захочуть поїхати та на власні очі побачити пряники і їх скуштувати. Також у форматі цього заходу вперше відкрили винороба, який презентує бренд «Вина від дяді Толі». Усю сировину він закуповує на заході Україні. А вже сам продукт виготовляє за полтавськими технологіями. Він пропонує не тільки скуштувати вина, а й розповісти про технологію їх виготовлення, – сказала начальниця відділу туризму й розвитку музейної справи Департаменту культури і туризму ОДА Лілія Федорченко.

Також свою продукцію презентували представники вже сформованих гастрономічних брендів. Наприклад, у туркомплексі «Турист» створено інтерактивний музей народної гастрономії. Там пропонують дегустацію страв із «Енеїди» Івана Котляревського.

– Готуємо юшку, качану кашу. Проводимо майстер-класи з приготування галушок і вареників. У нашому музеї є різні інтерактивні заходи. Маємо багато старовинного одягу. Усе це можуть приміряти наші гості. Також ми влаштовуємо вечорниці. У залі можуть розміститися до 20 людей. Наш музей внесено до туристичного маршруту «Шляхами полтавської галушки», – розповіла ініціаторка його створення Лариса Оніщук.

Після онлайн-марафону всі відеоматеріали локалізують та створять за ними окремий медійний продукт, що буде надісланий усім туристичним організаціям для подальшої реклами.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах