2.04.2020 - 19:28

Без пікніків: у зелених зонах та зонах відпочинку чергуватиме поліція

У владних структурах Полтави та регіоні перейшли від переконувань людей у тому, що під час карантину треба утриматися від відвідування парків, скверів та інших зон відпочинку, до дій. В обласному центрі, наприклад, провели нараду представників міської влади з поліцією, рятувальниками та громадськими формуваннями. Її результатом стало створення близько 20 мобільних груп, які працюватимуть на основних локаціях для відпочинку на природі. У складі їх будуть представники правоохоронних органів, які матимуть при собі бланки для складання протоколів про адміністративні правопорушення режиму карантину. Крім того, відсьогодні для городян обмежили доступ до дендропарку. Тут огородили входи й вивісили таблички з проханням не відвідувати територію. Заборонити людям приходити керівництво не в праві, але рекомендує утриматись наразі від таких прогулянок.

– Минулими вихідними в полтавських парках ніде яблуку було впасти. Компанії містян смажили м’ясо, гуляли сім’ями, спілкувалися. І ніхто з них не міг бути впевнений, що він не є носієм вірусу. Інкубаційний період протягом двох тижнів проходить без симптомів – у цьому, зокрема, і небезпека коронавірусу. Одна хвора людина у великій компанії заражає інших. А інші заражають свої рідних і близьких. Усім зараз треба зрозуміти: або ми повторимо сценарії країн Західної Європи, або ми зупинимося на мінімальній кількості хворих. Це не казки і не страшилки на ніч. Друзі, нам вистачить і масок, і апаратів ШВЛ, якщо цими теплими днями ви залишитеся вдома, – написав у своєму Телеграм-каналі голова облдержадміністрації Олег Синєгубов.

Також, відповідаючи на питання журналістів під час брифінгу, він пояснив, що право одних на вільне пересування закінчується там, де починається право інших на здоров’я. І Полтавщина, виконуючи урядові рішення щодо посилення заходів безпеки, уже запросила у владних структур на місцях перелік зон, де зазвичай буває найбільше людей, та відповідно реагуватиме на порушення режиму карантину.

Нагадаємо, за недотримання його правил встановлено адміністративну та кримінальну відповідальність. Згідно зі ст. 443 КУпАП  штрафи за порушення карантину, санітарних правил і рішень місцевої влади з питань боротьби з інфекційними хворобами становлять від 17 до 34 тис. грн для громадян і від 34 до 170 тис. грн для посадових осіб. А відповідно до ст. 325 Кримінального кодексу України порушення правил і норм, установлених для запобігання епідемічним, іншим інфекційним захворюванням та масовим неінфекційним захворюванням і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих недуг, караються штрафами від однієї до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17-51 тис. грн) або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі чи позбавленням волі на строк до 3 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, тягнуть за собою позбавлення волі на п’ять-вісім років.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах