16.12.2022 - 22:56

У Полтаві провели унікальну для регіону операцію на серці

Сьогодні в обласному центрі вперше в регіоні зробили операцію з корекції гіпертрофічної кардіоміопатії. Оперативне втручання 62-річній пацієнтці полтавські кардіохірурги виконали спільно з фахівцями Національного інституту серцево-судинних захворювань ім. Миколи Амосова НАМН України на базі Полтавського обласного  клінічного медичного кардіоваскулярного центру.

Майстер-клас для місцевих кардіологів провів завідувач відділом хірургічного лікування серцевої недостатності та механічної підтримки серця і легень НІССХ ім. Миколи Амосова Костянтин Руденко. В операції також узяв участь випускник Полтавського державного медичного університету Максим Ржаний, який є переможцем відбору Європейської асоціації кардіохірургів і володарем гранту на тримісячне стажування в Барселоні.

Полтавщина стала десятим регіоном, де столичні фахівці влаштовують майстер-клас і навчають лікарів сімейної практики та кардіологів виявляти й лікувати вищезгаданий серцевий недуг.

– За шість років ми провели найбільшу кількість таких операцій у Європі – понад 500. Це дозволило війти в десятку найбільших центрів світу, які займаються такою складною патологією. Ми не лише проводимо ці операції в інституті ім. Амосова, а й намагаємося імплементувати їх у регіони, – сказав Костянтин Руденко. – Певен, що запроваджена методика зменшить кількість трагічних подій на Полтавщині.

Гіпертрофічну кардіоміопатію важко діагностувати, зауважив директор КП «Полтавський обласний клінічний медичний кардіоваскулярний центр» Костянтин Вакуленко. Вона є однією з причин раптової серцевої смерті.

– У Полтаві в 2021 році відкрили кардіохірургію, яка перебуває під патронатом Національного інституту серцево-судинної хірургіі ім. Миколи Амосова. Фахівці закладу приїздять до нас і навчають лікарів та оперують хворих у нашому кардіоцентрі, – розповів очільник закладу.

Щоб зробити таку операцію, потрібно зупинити серце пацієнта та перевести його на апарат штучного кровообігу. Далі слід відкрити аорту й через неї забрати надлишкову частину серцевого м’яза. Під час операції проводиться пластика мітрального клапану, тобто хворому залишають його природний складник серця, а не встановлюють штучний замінник.

Костянтин Руденко зазначив, що після такої операції в людини зникають всі симптоми хвороби, більше немає небезпеки раптово померти від неї. Також дослідження європейських і американських науковців показують, що прооперована людина живе повноцінним життям, і його тривалість нічим не відрізняється від того, що в однолітків.

До речі, нинішню операцію в Полтаві проводили в екстремальних умовах: під час масштабної ракетної атаки, відсутності централізованого енергопостачання (його забезпечили генератором), повідомили в обласній державній адміністрації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах