9.12.2021 - 22:38

У державі розробляють заходи підтримки господарства з Полтавщини, яке утримує унікальне стадо

В Україні розробляють державні заходи підтримки господарств, які вирощують і утримують тварин локальних порід. Серед них – ДП «Дослідне господарство ім. Декабристів», що розташоване в Миргородському районі Полтавської області. На сьогодні воно єдине в державі, яке утримує стадо айширської породи корів і має статус племінного. Саме це господарство й відвідали представники Міністерства агропромислового розвитку та продовольства України та Національної академії аграрних наук у межах робочого візиту до регіону. Вони ознайомилися з технологіями утримання та доїння корів, переробки молока.

 

– У зв’язку з тим, що відбувається процес заміщення в Україні аборигенних і локальних порід вітчизняної селекції сучасними, виникла проблема, що зникають породи, які сотні років тому були одомашнені саме на території нашої країни, – зазначив директор Департаменту аграрного розвитку Мінагрополітики Ігор Віштак. – Вони є досить цінним генетичним фондом. Щоб зберегти локальні породи, разом із НААН вирішили розробити план заходів із підтримки господарств, які вирощують і утримують такі поголів’я. Звернулися до Кабміну щодо виділення 150 млн грн для підтримки господарств, які утримують аборигенні або зникаючі породи корів.

За словами академіка-секретаря відділення зоотехнії Національної академії аграрних наук України Остапа Жукорського, з Полтавщини свого часу пішла не одна порода великої рогатої худоби.

– Тут були вівці сокільської породи, багато порід курей. У процесі індустріалізації ми багато втратили, зокрема якісний продукт. Нині боремося за те, щоб його відновити. Найголовніше, що зможемо повернути нашим людям, – смак продуктів, які виготовляли з сировини, яку давали ті тварини. І дивитися на це варто не лише як на промислове виробництво, а й на галузь, яка дасть поштовх дрібнотоварному виробництву, фермерству, органічному виробництву продукції, – сказав академік НААН.

На сьогодні в нашій державі загалом нараховується близько 10% локальних українських порід. Одна з них – айширська.

– Вона була завезена в 1980 році з Фінляндії. Свого часу ми отримали на цю породу статус племінного репродуктора й досі її утримуємо, постійно поліпшуємо. На мій погляд, це найкраща з порід. Вона невелика, жирномолочного напрямку. Найкраще підходить для нашої зони, добре використовує пасовища, стійка до різних захворювань. Нарощуємо поголів’я. Нині на підприємстві 600 корів, із них 386 – чистопородні айшири, – сказав директор ДП «ДГ ім. Декабристів» Володимир Цибенко.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах