10.12.2021 - 00:01

Депутати Полтавщини подбали, щоб не піднявся тариф на розподіл газу

Під час пленарного засідання восьмої позачергової сесії обласної ради восьмого скликання депутати ухвалили звернення до Кабінету Міністрів України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, НАК «Нафтогаз України» щодо забезпечення операторів газорозподільних мереж Полтавщини природним газом для виробничо-технологічних потреб за ціною, затвердженою в тарифі на послуги розподілу природного газу, або за соціальною ціною для категорії «побутові споживачі».

Розгляд цього питання на сесії ініціювала постійна комісія з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв’язку, розглянувши лист, який надійшов від АТ «Полтавагаз». У ньому підприємство просило в депутатів підтримку в забезпеченні «технічним» газом не за ринковою ціною. Це потрібно для того, щоб у подальшому тариф на послугу розподілу природного газу не зростав. Наразі він становить 2,136 грн за 1 куб. м. Але з січня, якщо не зафіксувати вартість блакитного палива для виробничо-технологічних потреб і ціна на нього стане комерційною, тариф на розподіл природного газу може підвищитися до 3-4 грн за 1 куб. м.

Аналогічні звернення вже ухвалили в низці інших областей.

– Процес доставки природного газу всім категоріям споживачів, приєднаним до ГРС, неможливий без наявності достатніх обсягів газу для покриття об’ємів (обсягів) фактичних втрат та виробничо-технологічних витрат. Наразі вартість природного газу на нормативні та виробничо-технологічні втрати/витрати природного газу в затвердженій постановою НКРЕКП структурі тарифу для операторів ГРМ Полтавщини не передбачає можливості для подальшої закупівлі природного газу за поточною ринковою ціною, яка сягає до 40 000 грн за 1 тис. куб. м, – йдеться у зверненні.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах