22.12.2020 - 22:17

Полтаву з робочим візитом відвідав міністр освіти та науки України

Сьогодні очільник Міністерства освіти й науки Сергій Шкарлет, призначений на цю посаду 17 грудня, здійснив свою першу робочу поїздку Україною – відвідав Полтаву. Він зустрівся з головою обласної державної адміністрації Олегом Синєгубовим, обговорив питання використання субвенцій із державного бюджету місцевим за напрямками, що стосуються освіти.

 

Про спецзаклади для дітей із особливими потребами

Найперше міністр ознайомився з роботою Полтавського навчально-реабілітаційного центру, розташованого на вул. Героїв Сталінграду, 16, зазначивши, що аналогічні заклади відвідає й у інших регіонах України й вважає за необхідне підтримувати їх, у тому числі на законодавчому рівні.

За словами очільника ОДА, центр у Полтаві – унікальний для області, адже його педагоги розробили спеціальні методики навчання для своїх вихованців. Сюди приймають дітей із усього регіону, наразі їх 161. Є цілодобові групи, працює додаткове відділення в Михайлівці неподалік від Диканьки.

– Наші вихованці мають різні нозології, немає лише незрячих. Заклад – експериментальний майданчик всеукраїнського значення зі впровадження роботи з дітьми з аутизмом, – розповіла директор центру Любов Січкар.

Це досить складна нозологія, яка у світі до кінця ще не вивчена. Тож робота полтавських педагогів – це напрацювання досвіду, щоденне взаємне навчання.

– Ми повністю модифікуємо програми. На кожну дитину складаємо індивідуальний освітній маршрут. Тричі на рік проводимо діагностику. Відповідно до неї цей маршрут коригуємо. Фахівці працюють із дітьми майже індивідуально, – сказала заступник директора центру з навчально-виховної роботи Наталія Різник.

Фінансується заклад із обласного бюджету, влада збирається підтримувати та розвивати його й надалі. Як зазначила директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Віта Ковальська, у планах – створити тут багатопрофільний реабілітаційний центр.

 

Про 90-ліття «Полтавської політехніки»

Також цього дня Сергій Шкарлет узяв участь у заходах із відзначення 90-річчя від дня заснування Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Він озвучив тематичний вітальний адрес глави уряду та поздоровив заклад від імені міністерства та освітянської громади, вручив працівникам вишу почесні грамоти Кабінету Міністрів, нагрудні знаки міністерства «За наукові та освітні досягнення», «Відмінник освіти».

Отримали почесні грамоти ОДА за особистий внесок у розвиток національної освіти працівники закладу й від Олега Синєгубова. Йому ж на святкуванні вручили Атестат почесного професора, запросили до викладання на кафедрі державного управління і права, адже студенти потребують практичного досвіду, інноваційних підходів, управлінських рішень.

Про розвиток загальної середньої освіти

Наостанок гість зі столиці відповів на питання журналістів, згадавши, зокрема, про зміни у професійній (професійно-технічній) та вищій освіті в напрямку посилення співпраці з роботодавцями, а також долучився до роботи круглого столу «Основні аспекти розвитку загальної середньої освіти Полтавщини».

– Ми намагаємося зробити 2021-й роком освіти. Сподіваюся, що кожен педагог отримає відчутну різницю в заробітній платі між 2020-м і 2021 роками. За ініціативою президента України підготовлений законопроєкт стосовно страхових гарантій для науково-педагогічних працівників, які так само, як і медики, підпадатимуть під захворювання на COVID-19. Компенсації будуть рівноцінні,– пообіцяв Сергій Шкарлет.

Під час круглого столу київський посадовець презентував проєкт «Всеукраїнська школа онлайн», що складається з 800 уроків. Вона наповнена еталонним курсом із 5 по 11 клас, тут можна відкрити свій персональний кабінет, оцінювати знання учнів тощо. Найближчим часом запрацюють електронний журнал та електронний щоденник. Платформа постійно доповнюватиметься, розвиватиметься. Це дозволить хоча б частково розв’язати проблему з тим, що в сільській місцевості не вистачає майже 7 тисяч учителів – англійської мови, інформатики, хімії, фізики.

Хоча наразі, за словами міністра, іще зарано говорити про якість дистанційного навчання. У листопаді Державна служба якості освіти провела анонімне опитування серед 3,5 тисяч респондентів. Дві третини з них вважає, що онлайн-уроки дають можливість не зупиняти освітній процес.

– Звичайно, дистанційне навчання виключає елемент соціалізації та не замінить очне. Освіта – дуже консервативна галузь. Усе залежить від того, скільки ми закладаємо на першому етапі. Ми в жодному разі не побачимо результату, поки не дійдемо до кінця, – зауважив Сергій Шкарлет.

Крім того, на засіданні обговорили інклюзивну освіту на Полтавщині, деінституалізацію закладів, зміну концепції харчування в школах та дитсадках, повідомили в ОДА.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах