4.09.2020 - 17:34

На в’їзді до Полтави водіїв зустрічають смайлики

Якщо ви в’їжджаєте до Полтави з боку Харкова зі швидкістю до 50 км/год, вам усміхнеться смайлик.

Якщо порушуєте Правила дорожнього руху, побачите його сумним.

І в будь-якому випадку дізнаєтеся, із якою саме швидкістю їдете.

Такі дані відображаються на встановленому нещодавно на автомагістралі М-03 Київ – Харків – Довжанський інтерактивному радарі. На жаль, тільки-но цю трасу в межах Полтави відремонтували, підвищивши якість покриття, швидкість транспорту тут теж одразу підвищилася. Тож, щоб убезпечити життя всіх учасників руху – і водіїв, і пішоходів, на відремонтованій ділянці замінили комплекс освітлення, розповів директор Агентства місцевих доріг Полтавської області Олексій Басан. На це витратили близько 5 млн грн.

– Були повністю оновлені світлофорне обладнання на шести перехрестях, системи освітлення, усі опори замінені на сучасні. Також на кожному перехресті встановлені світлодіодні знаки пішохідних переходів із окремим оповіщенням для інклюзивних верств населення. Буде нанесена відповідна пластикова сучасна розмітка. Крім того, на в’їздах із боку Києва та Харкова на заміну старим, аварійним, на бетонних опорах, з’явилися сучасні світлофори, які забезпечені світлоїдами по всій площині. Навіть у темряві водії добре бачать, як змінюється на них той чи той сигнал. Це підвищує рівень безпеки, – сказав Олексій Басан.

Наразі світлофорів нового формату в Полтаві два – на в’їздах по трасі М-03 (перший з’явився в серпні).

До речі, в Україні такі є поки що тільки в трьох населених пунктах – окрім нашого міста, у Києві та Харкові. Коштують вони недешево – за один просять понад 100 тис. грн. Хоча це менше, ніж вартість інтерактивного радару. Його ціна – до 200 тис. грн. Наразі він працює для профілактики, аналітики. Наприклад, у Мачухах, де таке оснащення з’явилося вперше по області, водії почали більше звертати уваги на знаки, рівень безпеки на трасі підвищився. Тепер подивляться, як впливатиме на поведінку автомобілістів встановлення аналогічного об’єкту в Полтаві. Якщо «по-доброму» з профілактикою порушень ПДР не вийде…

– Дані з радару можна зняти, передати поліції. У ньому передбачена опція встановлення відеокамери, і в разі її сертифікації інформацію можна буде використовувати, – повідомили в агентстві.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах