4.09.2020 - 23:08

Міськрада підтримала появу в Полтаві пам’ятника Симонові Петлюрі

Сьогодні під час 36-ї сесії Полтавської міської ради депутати визначили місце для встановлення пам’ятника голові Директорії Української народної республіки, головному отаманові військ УНР, журналісту, літературному й театральному оглядачеві Симону Петлюрі. Він з’явиться біля обласного центру естетичного виховання учнівської молоді, поруч із вулицею, що носить ім’я цього борця за незалежність України, та місцем, де розташовувалася садиба його родини, неподалік скверу Матері й дитини, із яким, як планується, буде з’єднаний алеєю. За це рішення проголосували 23 з 26 народних обранців.

Як зазначив регіональний представник Українського інституту національної пам’яті Олег Пустовгар, дискусія території, де має стояти пам’ятник Симонові Петлюрі, тривала років 15-20. Урешті-решт перевагу віддали пропозиції УІНП, Державного архіву Полтавської області та краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського.

Перед тим як обрати цю територію, у підприємств житлово-комунального господарства «Полтававодоканал», «Полтаватеплоенерго», «Полтавагаз», «Полтаваобленерго», а також «Укртелекому» з’ясували, чи не проходять тут їхні комунікації. Як виявилося, на цьому місці є тільки старі водопровідні труби, їх демонтують перед спорудженням пам’ятника.

Яким буде дизайн споруди, наразі невідомо. Це визначать за результатами Всеукраїнського відкритого архітектурно-мистецького конкурсу, виготовленням документації для якого та його проведенням опікуватиметься обласна державна адміністрація.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах