В одній із громад Полтавського району на блокпосту можна побачити захисників не тільки в чорній формі та камуфляжі, що вирізняє поліцейських, військових і тероборонців, але й у сірому однострої… Жупан сірого кольору, чорні шаровари та папаха на чубі – такий вигляд має представник районної самооборони, що є наслідувачем традицій вільного козацтва.
Як розповів сотник самооборони Назар (на фото), відтворивши однострій першої регулярної формації Армії Української народної республіки, місцеві жителі висловили свою непохитну національну позицію.
Для довідки. Сірожупанники — загальноприйнята назва (від сірого кольору однострою) військової формації Армії УНР — Першої стрілецько-козацької дивізії. 1 вересня 1918 року дивізію відправили на північну Чернігівщину для охорони східних кордонів від нападів більшовицьких загонів.
Самооборонці називають себе послідовниками козацької пластунської сотні (звідти й назва посади – сотник – очільник козацької сотні). Пластуни (так називали у XIX сторіччі на Запоріжжі козаків-мисливців – ред.) полювали не тільки на дичину, але й на ворога, який намагався непомітно пробратися в козацькі землі.
Сміливі та волелюбні люди вкотре демонструють, що готові дати жорстку відсіч ворогові та довести всьому світові, «що ми, браття, козацького роду!».
За матеріалами відділу комунікації поліції Полтавщини