13.04.2022 - 13:02

На Полтавщині разом із правоохоронцями рідну землю вартують сірожупанники

В одній із громад Полтавського району на блокпосту можна побачити захисників не тільки в чорній формі та камуфляжі, що вирізняє поліцейських, військових і тероборонців, але й у сірому однострої… Жупан сірого кольору, чорні шаровари та папаха на чубі – такий вигляд має представник районної самооборони, що є наслідувачем традицій вільного козацтва.

Як розповів сотник самооборони Назар (на фото), відтворивши однострій першої регулярної формації Армії Української народної республіки, місцеві жителі висловили свою непохитну національну позицію.

Для довідки. Сірожупанники — загальноприйнята назва (від сірого кольору однострою) військової формації Армії УНР — Першої стрілецько-козацької дивізії. 1 вересня 1918 року дивізію відправили на північну Чернігівщину для охорони східних кордонів від нападів більшовицьких загонів.

Самооборонці називають себе послідовниками козацької пластунської сотні (звідти й назва посади – сотник – очільник козацької сотні). Пластуни (так називали у XIX сторіччі на Запоріжжі козаків-мисливців – ред.) полювали не тільки на дичину, але й на ворога, який намагався непомітно пробратися в козацькі землі.

Сміливі та волелюбні люди вкотре демонструють, що готові дати жорстку відсіч ворогові та довести всьому світові, «що ми, браття, козацького роду!».

За матеріалами відділу комунікації поліції Полтавщини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах