Сьогодні в Києві стартувало навчання для 20 членів полтавських мобільних бригад із щеплення від COVID-19. Воно триватиме до 2 березня. Завтра онлайн-навчання розпочнеться ще для чотирьох бригад, кожна з яких складається з чотирьох медиків і водія.
Як повідомили в КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я», у нашому регіоні вакцинування від коронавірусної хвороби відбуватимуться так же, як і по всій Україні. Щеплення проходитимуть у п’ять етапів.
Початковий розпочнеться з «першої хвилі». У цей час використовуватимуть продукцію виробництва Pfizer/BioNTech, отриману через глобальну ініціативу COVAX. Зважаючи на те, що постачання вакцин для «першої хвилі» буде обмеженим (очікувана кількість – 117 000 доз для 58 500 людей), спочатку щеплення отримають медичні працівники, які надають допомогу хворим на COVID-19. Вакцинація «першої хвилі» здійснюватиметься мобільними бригадами, які виїжджатимуть до робочих колективів медиків.
Хто буде вакцинований під час першого етапу?
- Усі працівники мобільних бригад із вакцинації.
- Усі медичні працівники (лікарі, середній та молодший медичний персонал), які працюють у закладах охорони здоров’я, де надають стаціонарну допомогу хворим на COVID-19.
- Усі працівники лабораторій, які проводять дослідження на коронавірусну інфекцію.
- Усі працівники екстреної медичної допомоги, разом із водіями.
- Люди, які перебувають у спеціалізованих закладах (інтернатах, будинках для осіб похилого віку тощо) та працівники цих закладів.
- Військовослужбовці, які беруть участь в Операції об’єднаних сил на сході України.
Два способи організації процесу вакцинації від COVID-19
Перший спосіб – за допомогою мобільних бригад із імунізації. Останні виїжджатимуть до колективів медиків, працівників соціальної сфери, освітян, військовослужбовців та ін., а також туди, де доступ до закладів охорони здоров’я ускладнений або неможливий. Для впровадження основних етапів вакцинації буде залучено до 600 таких бригад.
Другий спосіб – вакцинація на базі пунктів щеплень. Медичні працівники проводять вакцинацію всіх людей, яких направлено до них відповідно до етапу проведення імунізації за попереднім записом.
Щеплення від COVID-19 у закладах охорони здоров’я буде організовано так, щоб не порушувати рутинної вакцинації.
У Полтавській області на першому-другому етапах будуть задіяні 11 мобільних бригад із імунізації. Далі їх кількість збільшиться до 36-ти.
На території регіону організовано 53 пункти щеплення. Вони розташовані переважно на базах Центрів первинної медико-санітарної допомоги, а також приватних медичних закладів.
Альона Зимня





У ньому взяли участь представники міської влади, ветерани війни в Афганістані, члени родин загиблих, нинішні військовослужбовці, їхня юна зміна, представники громадських організацій, засобів масової інформації, пересічні громадяни.
Із вітальним словом до присутніх звернулися Полтавський міський голова Олександр Мамай, голова міської Спілки ветеранів війни в Афганістані Олександр Романенко, очільник Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату Олександр Турченко, голова Консультативної ради у справах ветеранів війни, сімей загиблих (померлих) захисників України при Полтавській обласній державній адміністрації Іван Петренко.
Цього дня за значний особистий внесок у вирішення соціальних питань ветеранів Афганістану, плідну співпрацю з органами місцевого самоврядування та активну громадянську позицію чимало воїнів було відзначено почесними грамотами виконавчого комітету Полтавської міської ради (декого – із врученням нагрудного знаку), подяками міського голови та грошовою винагородою від Олександра Мамая в розмірі 500 грн.
За сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста колишніх бійців нагородили грамотами Полтавського об’єднаного міського військового комісаріату.
Після вшанування живих воїнів-інтернаціоналістів присутні віддали шану загиблим (померлим) полтавцям, які брали участь у бойових діях на територіях інших держав.





Як пояснив регіональний представник УІНП у Полтавській області Олег Пустовгар, у лютому панахиду вирішили провести тому, що саме цього місяця у 2020 році в зоні ООС, зокрема на Луганщині, точилися найбільш кровопролитні бої. Під час них
Такі матеріали використовуються на уроках, під час заходів із національно-патріотичного виховання, поповнюють експозиції музеїв при закладах освіти.