24.03.2021 - 22:08

Прокуратура направила Полтавській облраді лист щодо розслідування загибелі двірника

Слідчим відділом Полтавського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в області за процесуального керівництва Полтавської окружної прокуратури здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні за фактом порушення вимог законодавства про охорону праці та службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки – загибель працівниці комунального підприємства «ЖЕО-2» (ч. 2 ст. 271, ч. 2 ст. 367 КК України). Трагедія сталася, нагадаємо, 4 листопада 2020 року в Полтаві на вул. 23 Вересня, 13. Працівниця КП впала в провалля, що утворилося під час прибирання нею території між пішохідною та проїжджою частинами вулиці. Життя жінки врятувати не вдалося.

Однією з імовірних причин зупинки колектору, просідання ґрунту, що спричинило появу провалля, у якому загинула двірник, є неякісне ущільнення зворотної засипки траншеї при влаштуванні колектору та витоки з водоносних комунікацій. Водночас дієвих заходів як для відновлення пошкодженої мережі, так і попередження аналогічних аварійних ситуацій до цього часу не вжито. Як наслідок на цій ділянці продовжується руйнування каналізаційної мережі та систематичне просідання ґрунту з утворенням нових провалів.

У рамках досудового розслідування з урахуванням відомостей, отриманих під час слідства та оприлюднених у засобах масової інформації, керівником Полтавської обласної прокуратури та начальником ГУ НП у регіоні голові облради направлено лист щодо вжиття заходів для забезпечення належної роботи комунального підприємства Полтавської обласної ради «Полтававодоканал» щодо утримання каналізаційної мережі в місті. У цьому листі йдеться про необхідність:

  • вжиття вичерпних заходів для встановлення причин утворення провалля на ділянці каналізаційної мережі на вул. 23 Вересня, 13, у Полтаві, у тому числі проведення необхідних земельних робіт;
  • організації за результатами встановлення причин аварії на вказаній ділянці виконання робіт, спрямованих на подолання наслідків аварії та відновлення роботи каналізаційного колектору;
  • розробки та вжиття дієвих заходів до систематичного інспектування та забезпечення належного стану каналізаційної мережі міста для встановлення ступеня зношеності, терміну експлуатації закладених труб, своєчасного виявлення місць потенційних аварій, попередження останніх.

За матеріалами пресслужби Полтавської обласної прокуратури

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах