30.03.2021 - 19:04

Причина 90% пожеж в екосистемах – необережне поводження полтавців із вогнем

Із початку 2021 року в Полтавській області різко зросла кількість загорань у екосистемах. Як повідомив на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій начальник Головного управління ДСНС у Полтавській області Володимир Салогуб, лише за тиждень у регіоні було зафіксовано 93 таких пожежі, із них 39 – за останню добу, сухої трави та очерету на відкритій території знищено на площі понад 200 га.

– Найбільша кількість пожеж у екосистемах припадає на весняно-літній період, вихідні, свята, коли на природі буває дуже багато людей. У 90% випадків причина пожеж – сама людина, яка часто необережно поводиться з вогнем, не звертаючи увагу на суворе дотримання правил пожежної безпеки. Пожежі, що стаються внаслідок спалювання сухої рослинності на полях, городах, відкритих територіях, – це вже свого роду національна катастрофа, і початок 2021 року в цьому плані не став винятком, – сказав начальник управління. – Найбільша кількість пожеж у екосистемах виникла на територіях Полтавської, Кременчуцької, Лубенської, Гадяцької, Лохвицької та Глобинської громад. Крім того, учора під час спалювання пожнивних залишків кукурудзи в Чорнухах у пожежі загинув громадянин 1959 року народження, який якраз і спалював ці залишки.

Фахівці відповідних служб роз’яснюють людям ситуацію, правила поведінки в екосистемах, але, як показує практика, ці заходи необхідного результату не дають. Відтак Володимир Салогуб звернувся до керівництва громад, поліції, надзвичайників на місцях, працівників Державної екологічної інспекції Центрального округу, лісокористувачів із закликом активізувати роботу з попередження пожеж у екосистемах, розробити графіки спільних профілактичних рейдів, під час яких виявляти порушників та притягувати їх до адміністративної відповідальності.

Нагадаємо, 4 березня в України набув чинності закон «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за порушення законодавства у сфері пожежної безпеки», що значно підвищив розміри штрафних санкцій за порушення вимог законодавства у сфері пожежної й техногенної безпеки.

Так, згідно зі ст. 77 КУпАП, порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 90 до 270 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 1 530 грн до 4 590 грн, на посадових осіб – у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 4 590 грн до 15 300 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження
з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело
до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, тягнуть
за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 270 до 900 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 4 590 грн до 15 300 грн, на посадових осіб – у розмірі від 630 до 1 800 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 10 710 грн до 30 600 грн.

Відповідно до ст. 77-1 КУпАП, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дотримання порядку, встановленого центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони навколишнього природного середовища, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від 180 до 360 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 10 710 грн до 30 600 грн, на посадових осіб – у розмірі від 900 до 1 260 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, тобто від 10 710 грн до 30 600 грн.

Крім того, згаданий вище закон значно розширив повноваження державних інспекторів у сфері пожежної та техногенної безпеки. Відтепер ці посадові особи мають право складати протоколи та розглядати справи про адмінправопорушення за ст. 77 та 77-1 КУпАП, що встановлюють відповідальність за порушення вимог пожежної безпеки в лісах та самовільне випалювання рослинності або її залишків.

– Якщо десь хтось виявляє якусь пожежу, негайно телефонуйте на 101, щоб вона не розросталася до десятків, а то й сотні гектарів, – закликав очільник рятувальників.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах