1 квітня міністр освіти України Сергій Шкарлет оголосив, що в поточному році замість звичайного зовнішнього незалежного оцінювання школярі складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ) із української мови, математики та історії України.
Сьогодні Міністерство освіти та науки з посиланням на команду Українського центру оцінювання якості освіти дало роз’яснення щодо змісту, структури й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови.
Матеріали про блоки математики та історії підготують упродовж двох наступних тижнів. Із демонстраційним варіантом НМТ можна буде ознайомитися наприкінці квітня. Саме тестування, за попередніми даними, має відбутися в липні.
Зміст завдань блоку з української мови відповідатиме чинній програмі ЗНО. Охоплені будуть усі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме:
- «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
- «Лексикологія. Фразеологія»;
- «Будова слова. Словотвір»;
- «Морфологія»;
- «Синтаксис»;
- «Стилістика»;
- «Розвиток мовлення».
Щоправда, двом останнім приділено дещо менше уваги. Це спричинено комп’ютерним форматом тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.
Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:
- 15 – із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох/п’яти варіантів;
- 5 – на встановлення відповідності.
Завдань із української літератури не передбачено.
Оцінюватимуть завдання з української мови відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної при ЗНО: по одному за кожну правильну відповідь і по одному за правильно визначену логічну пару. Таким чином, за виконання можна буде отримати від 0 до 35 балів. Результат кожному учасникові повідомлять після проходження всіх блоків НМТ. Пізніше його переведуть у шкалу 100-200 балів.
При вступі абітурієнт матиме один сертифікат про проходження ЗНО, а не чотири.
Альона Зимня