7.04.2022 - 16:56

Якою для полтавців буде вступна компанія – 2022

1 квітня міністр освіти України Сергій Шкарлет оголосив, що в поточному році замість звичайного зовнішнього незалежного оцінювання школярі складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ) із української мови, математики та історії України.

Сьогодні Міністерство освіти та науки з посиланням на команду Українського центру оцінювання якості освіти дало роз’яснення щодо змісту, структури й оцінювання блоку національного мультипредметного тестування з української мови.

Матеріали про блоки математики та історії підготують упродовж двох наступних тижнів. Із демонстраційним варіантом НМТ можна буде ознайомитися наприкінці квітня. Саме тестування, за попередніми даними, має відбутися в липні.

Зміст завдань блоку з української мови відповідатиме чинній програмі ЗНО. Охоплені будуть усі мовні теми, вивчення яких передбачено в шкільному курсі української мови, а саме:

  • «Фонетика. Графіка. Орфоепія. Орфографія»;
  • «Лексикологія. Фразеологія»;
  • «Будова слова. Словотвір»;
  • «Морфологія»;
  • «Синтаксис»;
  • «Стилістика»;
  • «Розвиток мовлення».

Щоправда, двом останнім приділено дещо менше уваги. Це спричинено комп’ютерним форматом тестування, який, зокрема, унеможливлює використання завдань на надання письмової розгорнутої чи короткої відповідей.

Усього в блоці з української мови буде 20 завдань, з-поміж яких:

  • 15 – із вибором однієї правильної відповіді з чотирьох/п’яти варіантів;
  • 5 – на встановлення відповідності.

Завдань із української літератури не передбачено.

Оцінюватимуть завдання з української мови відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної при ЗНО: по одному за кожну правильну відповідь і по одному за правильно визначену логічну пару. Таким чином, за виконання можна буде отримати від 0 до 35 балів. Результат кожному учасникові повідомлять після проходження всіх блоків НМТ. Пізніше його переведуть у шкалу 100-200 балів.

При вступі абітурієнт матиме один сертифікат про проходження ЗНО, а не чотири.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах