4.12.2020 - 10:54

У Полтаві презентували першу повну версію Літопису Самійла Величка

У Полтавському краєзнавчому музеї ім. Василя Кричевського представили нове повне видання Літопису Самійла Величка. На заході побували місцеві краєзнавці, історики, працівники музейних установ, бібліотек, представники духовенства та журналісти. Окрім того, через інтернет до презентації долучилися ініціатори підготовки книги: відомий петербурзький історик, доктор історичних наук Тетяна Таірова-Яковлєва та її київський колега, кандидат історичних наук Андрій Бовгиря, ідеться на сайті закладу.

Директор музею, заслужений працівник культури України Олександр Супруненко привітав присутніх із виходом у світ першої повної версії унікальної історичної праці нашого земляка, розповів про значення цієї події для подальшого вивчення вітчизняної історії. Твір Самійла Величка належить до трьох найвідоміших та найповніших «козацьких літописів» і є пам’яткою першої половини XVIII ст. Але попри унікальність і популярність його ніколи не видавали цілком із відповідним науковим апаратом.

Виправити ситуацію вирішили лише близько 12 років тому. Науковці взяли собі за мету здійснити повне видання літопису. Над ним працював великий колектив фахівців із Петербурга і Києва. Текст був реконструйований згідно з задумом автора. Також у книзі подана біографія Самійла Величка та історія створення пам’ятки. Загалом видання вийшло розрахованим на широке коло читачів. Втілити задум у життя науковцям допомагали меценати.

Під час презентації Літопису Самійла Величка кілька його примірників урочисто передали музейним та бібліотечним установам Полтави з побажаннями продовжити дослідницьку роботу над пам’яткою.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах