У четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв голодоморів, яких за ХХ століття на території нашої держави організували три – у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках. Саме цій темі й було присвячено презентацію книги «Пам’ять роду», яка відбулася в Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Івана Котляревського.
Презентувала видання його авторка-упорядниця, співробітниця Українського інституту національної пам’яті (УІНП) Наталія Позняк-Хоменко: «Коли ми говоримо про Голодомор, то найчастіше йдеться про біль і жах, які відчували наші предки, психологічну травму, яку пережив народ, що став жертвою більшовицького експерименту «впокорення голодом». Ми ж вирішили піти далі й відгорнути сторінку пам’яті трохи раніше, щоб побачити Україну, якою вона була до Голодомору: сильною, гордою, мудрою, працьовитою, із почуттям власної гідності та віри у власні сили. Ми почали шукати в сімейних альбомах фото українців до геноциду та просити людей, які зберегли ці реліквії, розповісти, як склалася доля тих, хто на них зображений. Ми дивилися в очі українців, які жили за 100 років до нас, і бачили Україну, якою вона могла б бути, якби не більшовицька окупація. І якою вона може бути, якщо ми зараз цього захочемо».
Книгу «Пам’ять роду» можна знайти у вільному доступі на сайті УІНП. Також регіональний представник інституту на Полтавщині Олег Пустовгар передав примірники презентованого видання до обласної бібліотеки й шкільних фондів Розсошенської гімназії, гімназії №7 ім. Тараса Шевченка, загальноосвітньої школи №4 та міського ліцею ім. Івана Котляревського, повідомили в ОДА.
Альона Зимня