28.11.2021 - 15:55

За Полтавською облдержадміністрацію тепер стоїть пам’ятник архітекторові Леву Вайнгорту

В обласному центрі відбулося урочисте відкриття пам’ятника архітекторові, викладачу, музейному працівникові Левові Вайнгорту. Він розміщений за адресою: вул. Зигіна, 1, тобто з тильного боку Полтавської обласної державної адміністрації.

Лева Вайнгорта зобразили в костюмі, у його нагрудній кишені – олівець і ручка. Спиною, як на одному з прижиттєвих фото, він спирається на колону Білої альтанки.

Працювали над концепцією й виготовленням пам’ятника архітектор Артур Ароян, скульптори Дмитро Коршунов і Валерій Голуб, повідомили в ОДА.

Захід приурочили до дня народження нашого видатного земляка. Участь в урочистій церемонії взяли його рідні, колеги, учні, люди, які цікавляться особистістю Лева Вайнгорта, представники архітектурної та культурної сфер області. Відкрили пам’ятник донька Лева Семеновича Тетяна Шульгіна й полтавський історик, краєзнавець, ініціатор спорудження цього меморіального об’єкта Борис Тристанов.

 

– Ми часто ходили з ним на Білу альтанку, яку він дуже любив і розповідав історію, чому там стільки колон і проміжків, – пригадав керівник Полтавського краєзнавчого музею ім. Василя Кричевського Олександр Супруненко.

– У 1940-1960 роках Лев Семенович відродив Полтаву з руїн. Віримо в ту справу, яку він робив, і намагаємося її продовжити, – сказав голова громадської організації «Save Poltava» Віктор Трофименко.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах