1.06.2021 - 20:46

У Полтаві не використовуватимуть пластикові пакети

Верховна Рада ухвалила в другому читанні законопроєкт № 2051-1 «Про обмеження обігу пластикових пакетів на території України». Це означає, що в магазинах, а також при замовленні їжі на виніс або придбанні ліків в аптеці більше не будуть пропонувати найбільш шкідливі для довкілля та здоров’я людини пластикові пакети. Як повідомили в Полтавській обласній державній адміністрації, під заборону підпадають:

  • надлегкі пластикові пакети;
  • легкі пластикові пакети товщиною до 50 мкм. Наприклад, це малі прозорі пакети-майки, мотки яких можна бачити в необмеженій кількості в магазинах. Як правило, вони мають товщину стінки 10,2 мкм, швидко рвуться й фактично не придатні для переробки. Також маються на увазі пакети-майки, які розповсюджуються на касах, адже товщина стінки в них варіюється в межах від 24,8 мкм до 50 мкм;
  • оксорозкладні (оксобіорозкладні) пластикові пакети. Такі вироби є бомбою уповільненої дії, позаяк їх виготовляють із використанням оксодомішок. Останні допомагають пакету розпадатися до мікропластику, який легко потрапляє в навколишнє середовище, воду та становить велику загрозу для здоров’я людини.

Як виняток залишиться в обігу лише первинна упаковка для м’яса, риби, продуктів із них, а також сипучих продуктів. Це надлегкі пластикові пакети з товщиною стінки до 15 мікрон та розмірами 225х345х450 мм.

Усі обмеження вводитимуть у дію поступово. Об’єкти роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг матимуть час, щоб адаптуватися до змін. Зокрема, 9 місяців від дня ухвалення закону – для відмови від розповсюдження пластикових пакетів товщиною стінки до 50 мкм (тонких); до 1 січня 2022 року – для припинення поширення оксорозкладних (оксобіорозкладних) пластикових пакетів; до 2023-го обмеження не поширюватимуться на біорозкладні та надтонкі пластикові пакети, що є первинною упаковкою для свіжої риби й м’яса, продуктів із них, а також сипучих продуктів, льоду. За цей час магазини, супермаркети, ресторани, кафе та аптеки мають повністю перейти на більш безпечні для довкілля та здоров’я людей пакети та торбинки багаторазового використання, паперові пакети, біорозкладні пакети.

Підприємства мають утилізувати всі пакети, які підпали під заборону, але залишилися в обігу.

На тих, хто продовжить розповсюдження пластикових пакетів, чекатиме штраф у розмірі від 1700 до 3400 грн, при повторному порушення – від 3400 до 8500 грн.

Для довідки. Більшість поліетиленових пакетів потрапляє на сміттєзвалища, забруднює ґрунти, ліси, річки та моря, переробляють лише 1% такої продукції. 33 країни світу повністю заборонили використання та обіг деяких поліетиленових пакетів, 53 ввели часткову заборону або податок на ці вироби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах