26.09.2022 - 19:55

Чи можуть полтавці здавати кров після COVID-19

В умовах протидії військовій агресії росіян донорство крові має критично важливе значення для збереження життя як військових, які щодня боронять нашу країну, так і цивільних громадян. Але людина, яка перенесла COVID-19, не може здавати кров одразу після хвороби. Про це застерегли в Головному управління Держпродспоживслужби в Полтавській області. Приходити на станцію переливання крові, аби стати донором, варто не раніше, ніж через 28 днів після повного одужання. Такі обмеження пов’язані передусім зі станом здоров’я самого донора – він повинен відновитися після хвороби.

Сам вірус через кров не передається. Серед основних способів його передачі:

1) контактний, коли інфекція потрапляє на слизові оболонки носа, очей через руки або інші предмети, що забруднені виділеннями з дихальних шляхів хворого/інфікованого,

2) краплинний, коли вірус передається від людини до людини під час кашлю або чхання.

Вакцинація проти коронавірусу також не є протипоказанням до донорства крові, бо для щеплення не використовуються так звані живі вакцини, які містять ослаблений живий мікроорганізм. Якщо наступного дня після щеплення людина почувається здоровою, це підтверджує огляд лікаря, то можна йти здавати кров.

Щодо інших щеплень, наприклад, для профілактики туберкульозу (БЦЖ), кору, паротиту та краснухи (КПК), які проводять живими вакцинами, то після них кров можна здавати лише за чотири тижні.

А тим часом наразі Полтавська обласна станція переливання крові потребує крові всіх груп. Донором може стати кожен охочий здоровий громадянин віком 18-60 років та з масою тіла понад 50 кг. Як підготуватись до процедури, можна переглянути тут. Кров приймають за адресою: м. Полтава, вул.Шевченка, 23, від 8-ї до 13-ї. Уточнити деталі можна за тел. +38-095-452-13-57. При собі під час візиту до станції потрібно мати паспорт, прописку та ідентифікаційний номер.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах