Сьогодні в приміщенні облдержадміністрації відбулося офіційне відкриття проєкту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («Говерла») у Полтавській області та підписання угод про наміри між українською та американською сторонами. Відповідний меморандум був укладений, зокрема з ОДА та п’ятьма громадами-партнерами проєкту в регіоні, а саме: Миргородською, Диканською, Оржицькою, Лубенською й Сенчанською.
Реалізувати ініціативу будуть упродовж п’яти років – із 2021-го по 2026-й, розповів голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.
– В умовах децентралізації надважливо, щоб органи місцевого самоврядування були відкритими до людей, якісно надавали публічні послуги, а громадяни залучалися до ухвалення рішень. «Говерла» дасть змогу громадам удосконалити ці процеси, – сказав посадовець.
У рамках впровадження проєкту кожна громада-партнер отримає підтримку для зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування та активізації залучення громадськості на всіх рівнях. Її надаватимуть на основі індивідуального плану, який буде розроблено для кожної громади за результатами аналізу спроможності та ІТ-аудиту.
Громади отримуватимуть консультативну та методологічну допомогу, у тому числі шляхом проведення навчань, організації заходів для обміну досвідом та поширення кращих практик, впровадження е-рішень. Також органи місцевого самоврядування матимуть можливість одержати фінансову підтримку для реалізації найбільш актуальних проєктів, а організації громадянського суспільства – узяти участь у конкурсах грантів, кожен із яких також буде спрямовано на розвиток громад регіону.
Як зауважив під час відкриття керівник вищезгаданого проєкту USAID Габріель Абрагам, «Говерла» передбачає співпрацю з Полтавською обласною адміністрацією та громадами-партнерами регіону задля того, аби знайти шляхи покращення послуг, які держава надає своїм громадянам. І першим кроком у цьому напрямку стане підтримка ініціатив громад у покращенні якості місцевих публічних послуг.
Альона Зимня





Окрім того, поздоровлення представники галузі приймали й у приміщенні філармонії – тут відбувся захід обласного рівня. На нього організатори запросили працівників профільних структурних підрозділів, культпрацівників, майстрів народного мистецтва, ветеранів галузі. Кращих представників галузі було відзначено відомчими та державними нагородами. Опісля відбувся святковий концерт за участі кращих художніх аматорських колективів Миргородської, Гадяцької, Новооржицької територіальних громад і професійних виконавців.
Альона Зимня


Текст роботи зачитував автор – письменник Юрій Андрухович. За його словами, це був початок майбутньої книги – роману або збірки оповідань, який тепер однозначно необхідно закінчити. До диктанту ввійшли перші 199 слів із твору. Працювати над книгою автор почав місяць тому й уже неодноразово змінював написане – «це була 25-та (або 35-та) версія». Більше того, перед радіодиктантом письменникові довелося задовольнити побажання організаторів щодо нарощування складності тексту, бо його версія була більш простою.



