14.12.2021 - 23:02

Полтавець став лауреатом Премії міста літератури ЮНЕСКО

Сьогодні, 14 грудня, у Львівській міській раді відбулася урочиста церемонія вручення Премії Львова – міста літератури ЮНЕСКО. Це найбільша літературна премія, яка присуджується міською владою в Україні. Розмір її основної грошової нагороди – 150 тис. грн, повідомили у міськраді. Заснували таку відзнаку для вшанування й надання суспільного резонансу творам сучасної літератури, які підносять цінності людяності, підтримують свободу слова та самовираження, міжкультурну комунікацію.

Цього року премію присудили полтавцю, журналістові, письменнику та перекладачеві Сергію Осоці за збірку «Три лини для Марії». Вона була випущена у світ у «Видавництві Старого Лева». Сам автор на церемонію не приїхав – спілкувався з присутніми у відеоформаті. Тож головну статуетку й грошову винагороду йому передадуть.

– Зворушений. Вражений. Приголомшений. Дякую! Поки що слів більше немає. Оговтаюсь – тоді, – написав Сергій Осока на своїй сторінці в соціальній мережі «Фейсбук» після церемонії.

Загалом 2021 року до участі в конкурсі було подано 104 видання. Приймали оригінальні або перекладні твори, які вперше опубліковано українською мовою у 2020-му. Із 30 претендентів «довгого списку» журі обрало 12 номінантів.

Найкращих вибирало суддівство, до складу якого ввійшли літературознавиця Ірина Старовойт, філолог і науковець Олександр Боронь, філологиня та науковиця Софія Філоненко, літературознавець і есеїст Данило Ільницький, письменник Остап Сливинський.

Окрім головної нагороди, цього дня було вручено спеціальні відзнаки. Їх отримали Ірина Шувалова за «Каміньсадліс» та Богдан Коломійчук за «Експрес до Ґаліції». Ці автори одержать по 25 тис. грн.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах