16.12.2021 - 15:55

Полтавський краєзнавчий стане першим смарт-музеєм в Україні

Сьогодні Vodafone Україна та Полтавський краєзнавчий музей ім. Василя Кричевського підписали меморандум про співпрацю. Вона стосуватиметься впровадженню на території закладу рішень на базі сучасних технологій і створення першого в нашій державі смарт-музею. IT-технології будуть допомагати відтворювати історичні події, оживляти експонати, завдяки аудіо- та відеоінформації підсилювати експозиції, уніфікувати додаткову інформацію, осучаснювати музейні простори, сприяти їхній доступності для всіх.

– У період пандемії весь світ переходить на використання новітніх технології. Держава має підтримувати вектор цифрового розвитку усіх сфер життя, – зауважив заступник голови Полтавської ОДА з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Ігор Панченко. – Завдяки втіленню IT-рішень та цифровізації ми можемо підвищувати рейтинги та впізнаваність музею не лише серед жителів Полтавщини, а й усієї країни та закордону.

За словами заступника генерального директора Vodafone Україна Андрія Большакова, Полтава стала першим містом, у якому з’явилася туристична QR-стежка від Vodafone, невід’ємною частиною якої є музеї.

– Ми готові показати на практиці, як за допомогою сучасних IT-рішень та 4G можна вийти на новий  рівень взаємодії з відвідувачами Полтавського краєзнавчого музею, – сказав Андрій Большаков.

Загалом у музейній індустрії IT-технології, інноваційні підходи дозволяють оживляти фігури, переміщати їх, подорожувати в часі та просторі, відтворювати історичні події.

– Важливо, що це реалізовується саме зараз, під час реставрації, коли все можна зробити комплексно. IT-технології допоможуть гідно представити оновлений об’єкт, а також наявні музейні експонати, яких тільки в сховищах – понад 300 тисяч, – зауважила заступник голови Полтавської ОДА Катерина Рижеченко.

Позаяк нині в музеї проводяться реставраційні роботи, першим кроком у співпраці стане створення унікальної екскурсії на базі технології доповненої реальності.

Першим експонатом, якого «оживив» Vodafone, стала половецька «Кам’яна баба», яку свого часу намалював Тарас Шевченко. Саме за ескізом митця вигляд скульптури, яка наразі без голови, відновлено в цифровому форматі. Скориставшись підказками на табличці дворику, відвідувачі можуть завантажити спеціальний додаток  та, навівши смартфон на скульптуру, побачити її доповнений вигляд. Також поряд із експонатом з’явиться інформація з описом та історією.

За матеріалами Полтавської обласної державної адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах