17.12.2021 - 00:10

Рятувальники показали полтавцям, як безпечно користуватися піротехнічними засобами в новорічні свята

У Головному управлінні ДСНС України в Полтавській області відбувся брифінг на тему «Дотримання правил пожежної безпеки під час святкування Новорічних свят. Правила поведінки при використанні піротехнічних засобів». Головними спікерами заходу стали заступник начальника обласної Служби порятунку «101» Володимир Гришанін та представник спеціалізованого магазину з продажу піротехнічної продукції.

Рятувальник розповів журналістам про правила безпеки, які допоможуть уникнути різних неприємних ситуацій: «Використання піротехнічних виробів на балконах, поблизу автівок, будинків категорично заборонене. Крім того, хлопавки, петарди, феєрверки не можна використовувати дітям до 14 років. Встановлюйте ялинки лише на стійкі основи, не розміщуйте їх у проходах, біля виходів, на шляхах евакуації, поблизу опалювальних приладів та іншої побутової техніки. Для оздоблення використовуйте лише справні електричні гірлянди промислового виготовлення, придбані в спеціалізованих крамницях. Напруга, на яку розраховані електричні гірлянди, не повинна перевищувати 12 В, а потужність – 25 Вт. Гірлянди потрібно надійно закріплювати, адже при падінні від поштовху чи протягу вони можуть стати причиною пожежі. Ні в якому разі не застосовуйте в приміщенні, де встановлена ялинка, свічки, бенгальські вогні, відкритий вогонь, феєрверки або петарди. Не залишайте дітей одних, без нагляду дорослих»

За словами Володимира Гришаніна, головне у випадку виникнення пожежі – не панікувати: «Спочатку подивіться, що горить. Якщо це гірлянда, негайно вимкніть її з розетки. Якщо запалала ялинка, беріть хутко ковдру, рядно, намочуйте їх у воді та накривайте дерево або просто залийте його водою. Попередньо упевніться, що електричні мережі та прилади, розташовані поряд, знеструмлені. Якщо ж ви самі не в змозі впоратися з вогнем, негайно викликайте пожежно-рятувальну службу за номером 101».

Відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України на ДСНС покладено завдання щодо здійснення державного ринкового нагляду у сфері піротехнічних виробів, повідомили в управлінні. Щоб виявити випадки виготовлення та реалізації такої продукції, яка не відповідає вказаним вимогам, проводяться планові та позапланові перевірки виробників та розповсюджувачів піротехнічних засобів. Про те, що останні відповідають указаному технічному регламенту, свідчить Національний знак відповідності на корпусі або пакуванні продукції.

Поруч із ним наноситься ідентифікаційний номер органу, що провів процедуру оцінки піротехнічного виробу (переважно 071, 072, хоча є й інші), вказується виробник, інструкція, клас виробу, радіус небезпечної зони та умови зберігання й утилізації. Розбірливе та незмивне маркування повинно бути нанесене українською мовою. Петарди, бенгальські вогники та салюти треба зберігати в сухому, теплому місці, інакше вони можуть вибухнути раніше, просто в руках. Будь-які відпрацьовані піротехнічні засоби мають пролежати на землі не менше 15 хвилин. Потім їх слід залити водою на добу, а вже тоді утилізувати.

Наостанок заходу журналістам наочно продемонстрували використання сертифікованої та несертифікованої піротехнічної продукції. Представник Служби порятунку «101» розповів про випадки травмування та закликав уважно читати інструкції й дотримуватися їх та перевіряти якість товару.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах