4.10.2022 - 18:51

Жителі Полтавщини, які постраждали від війни, можуть звернутися на «Гарячу лінію» для отримання психологічної допомоги

За фінансової підтримки Європейського Союзу Програма розвитку Організації Об’єднаних Націй (ПРООН) в Україні підтримала запуск «гарячої лінії» для надання психологічної допомоги громадянам нашої держави, які постраждали від війни. Ініціатива щодо її створення належить Національній психологічній асоціації та впроваджується під її керівництвом.

Жителям Полтавської області, які звернуться за допомогою, надаватимуть її фахові психологи з багаторічним досвідом, які пройшли спеціальну підготовку для роботи зі складними кризовими ситуаціями. «Гаряча лінія» працює щодня з 10.00 до 20.00 за номером 0-800-100-102 (дзвінки з України безкоштовні).

В. о. постійної представниці ПРООН в Україні Манал Фоуані зазначила, що через важкі випробовування, що випали на долю жителів нашої держави через війну, попит на якісні психологічні послуги невпинно зростає:

– Війна змусила мільйони українців відчувати постійний страх та тривогу за власне життя, життя та здоров’я своїх близьких і майбутнє своєї країни, – сказала пані Фоуані. – Ми переконані, що завдяки ініціативі Національної психологічної асоціації кожен українець зможе одержати необхідну підтримку. Можливість зателефонувати на «гарячу лінію» – це також свідчення того, що українці не залишаться сам-на сам у своїй щоденній боротьбі в умовах війни. Без професійної підтримки впоратися з емоційним напруженням істресом досі небаченого масштабу дуже важко. Ми в ПРООН продовжуємо нашу роботу, аби психологічні послуги ставали якомога доступнішими для всіх українців, бо своєчасно надана допомога може врятувати чиєсь життя.

Також на «гарячій лінії» приймають дзвінки громадян України, які нині перебувають у інших країнах, а саме:

  • Чехії +420-800-012-058,
  • Польщі +48-800-088-141,
  • Франції +33-805-080-466,
  • Португалії +351-800-780-756,
  • Швеції +46-201-604-646,
  • Ірландії +353-1800-817-519.

Дзвінки з усіх мобільних операторів цих країн на відповідні номери безкоштовні. Кількість держав, під’єднаних до мережі психологічної допомоги, буде розширюватися. Додаткова інформація публікуватиметься на сайті Національної психологічної асоціації.

Лінія працюватиме у двох форматах – через аудіо- та відеозв’язок. Для отримання відеосеансу особам, які звернулися за допомогою, потрібно буде просто сказати про це оператору лінії.

Президентка Національної психологічної асоціації Валерія Палій розповіла, що, розробляючи «гарячу лінію», психологи орієнтувалися на максимальну доступність послуги для населення:

– Ми знаємо, що не в усіх людей є смартфони, стабільний інтернет і далеко не всі наші громадяни можуть користуватися інтернет-послугами, тому телефонна лінія – це зручне рішення, – сказала пані Палій. – Утім, ті люди, які хотіли би візуального контакту зі спеціалістом, отримають його без проблем.

За матеріалами Полтавської обласної військової адміністрації

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах