4.10.2022 - 19:05

На Полтавщині почався сезон вилову раків

Із початком жовтня в Полтавській області закінчилися обмеження, пов’язані з забороною на вилов (добування) раків. Тож тепер на цих безхребетних можна полювати на водоймах краю. Але з дотриманням правил любительського та спортивного рибальства, застерегли в облвійськадміністрації.

Зокрема, одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство.

Вилов дозволяється:

– ручним збиранням,

– раколовкою-«хапкою» з діаметром не більше за 70 см і вічком не більше за 22 мм,

Забороняється вилов раків у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Мінімальний розмір рака, якого дозволено виловити у внутрішніх водоймах, становить 10 см.

За незаконне добування раків передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування завданих рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3332 грн.

– Річкові раки – цінні безхребетні водні мешканці. Їхня популяція через сучасні несприятливі екологічні умови та браконьєрські методи вилову скорочується. Тож ставтеся відповідально до рибальства, – закликали в управлінні Державного агентства меліорації та рибного господарства в Полтавській області.

До речі, при цьому управлінні функціонує телефонна «гаряча лінія» (096-9075008), на яку можна повідомити про порушення Правил любительського та спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту водних біоресурсів.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах