15.09.2020 - 18:00

Яких додаткових протиепідемічних заходів під час голосування потрібно буде дотримуватися полтавцям

Уряд затвердив Порядок здійснення протиепідемічних заходів під час організації та проведення виборів. Як повідомила Громадянська мережа ОПОРА, ухвалили додаткові вимоги тому, що обрання органів місцевої влади відбуватиметься під час дії карантину, запровадженого у зв’язку з поширенням на території України COVID-19.

Так, перед входом до приміщень для голосування та приміщень виборчих комісій усім полтавцям вимірюватимуть температуру й опитуватимуть про наявність симптомів респіраторних захворювань. Біля входу запланували розташувати антисептики для рук та обладнати місця для збору використаних масок, рукавичок й інших засобів індивідуального захисту. Респіратор або маска обов’язкові для входу та перебування в приміщені для голосування та приміщені виборчих комісій. ЗІЗ мають бути й у виборців, й у всіх членів виборчої комісії, й у офіційних спостерігачів, й у поліцейських.

Водночас у приміщенні дільниці зможе перебувати обмежена кількість виборців. Розраховується одночасний максимум їх за рівнянням «не більше трьох осіб на один стіл для видачі бюлетенів». Для того щоб усі присутні дотримувалися дистанції (не менше 1 м), у приміщеннях має бути нанесена спеціальна розмітка. Більше того, планується розділити потоки виборців, які входять і виходять. Соціальної дистанції повинні дотримуватися й члени виборчої комісії – або сидіти на відстані не менше 1 м один від одного, або застосовувати прозорі екрани чи інші фізичні бар’єри.

Виборцям рекомендовано не брати дітей до дільниць і користуватися власною ручкою. Маски людям, які прийдуть голосувати, можна буде тимчасово знімати в приміщенні для голосування за запитом членів виборчкому, щоб підтвердити особу.

Врегульовується додатковими вимогами щодо протиепідемічних заходів і матеріально-технічне оснащення – стільці, столи, меблі, які використовуються комісією, повинні бути з матеріалів, які можна продезінфікувати. Не дозволяється застеляти столи тканиною.

Щодо вологого прибирання приміщення, його рекомендують проводити не рідше ніж раз на чотири години, а дверні ручки, поручні, сидіння та окремі частини виборчих скриньок протирати засобами дезінфекції, не допускаючи їх потрапляння всередину, кожні дві години.

Виборцям, які перебувають на самоізоляції, буде надана можливість проголосувати за місцем перебування. Для цього потрібно подати заяву та додати довідку медичної установи про стан здоров’я. Це потрібно зробити не пізніше 20-ї години останньої п’ятниці перед днем виборів. Передбачений і механізм голосування таких виборців – вони самостійно показують документ, який підтверджує особу та громадянство України, не передаючи в руки членам виборчої комісії. Останні мають бути в масках, рукавичках, захисних щитках і змінювати їх після відвідування кожного виборця на самоізоляції.

Якщо виявлено коронавірусну інфекцію в одного з членів виборчої комісії, то всі інші члени виборчкому за відсутності симптомів зможуть продовжувати працювати. У випадку, коли відбувся контакт із хворим без застосуванням засобів захисту, такі члени комісії направляються на самоізоляцію.

Членам виборчих комісій, офіційним спостерігачам, поліцейським, які працюватимуть на спеціальних дільницях, утворених у стаціонарних закладах охорони здоров’я та установах виконання покарань, слідчих ізоляторах, рекомендовано пройти тестування на наявність COVID-19 (методом ПЛР). Зробити це необхідно не пізніше ніж за 72 години до дня голосування.

Після завершення підрахунку голосів, передачі протоколів та бюлетенів для голосування в приміщенні виборчої комісії проводиться фінальна дезінфекція.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах