Твори Панаса Мирного – невичерпне джерело епітетів, метафор, прислів’їв та фразеологізмів, що робить українську мову солов’їною. Тож у літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного вирішили, що в День української писемності та мови в нашій державі доречно не лише Радіодиктант національної єдності проводити, а й дати старт літературному конкурсу “Кобищанські замальовки“.
– Дослідники підрахували, що у двох найбільших творах Панаса Мирного “Хіба ревуть воли, як ясла повні” та “Повії” – аж 419 фразеологізмів. Запрошуємо вас використати ці перлинки усної народної творчості (мінімум 15) для написання прозового чи віршового творів для участі в літературному конкурсі, – зазначили в музеї.
Усім, хто побажає долучитися до творчого змагання, отримають доступ до гугл-документа із фразеологізмами.
Брати участь у конкурсі може будь-хто. Географія необмежена. Хоча обмежений вік учасників – від восьми років і старше.
Для об’єктивності визначення переможців конкурсантів поділять на групи:
– до 12 років;
– 12-15 років;
– 15-18 років;
– 18-25 років;
– 25+ років.
Переможців буде визначено в кожній віковій категорії.
За І місце авторам найкращих робіт буде вручено сертифікат на безкоштовне відвідування літературно-меморіального музею Панаса Мирного протягом року для родини переможця (до 4-х осіб); за ІІ місце – сертифікат на театралізоване дійство в колі друзів “НадзвиЧАЙні історії в садибі Панаса Мирного” (до 10 осіб); за ІІІ місце – сертифікат на відвідування етнографічного свята на садибі Панаса Мирного (на вибір, на дві особи).
Переможці, які проживають за межами України чи в інших областях і не матимуть можливості скористатися сертифікатами, зможуть подарувати їх своїм друзям чи знайомим.