24.11.2023 - 20:45

У Полтаві представили «Історії Голодомору» (фото)

Сьогодні в Полтаві, у художньому музеї (галереї мистецтв) ім. Миколи Ярошенка, відбувся вечір пам’яті, вечір-реквієм «Історії Голодомору». Він присвячений 90-м роковинам від часу страшної трагедії українського народу – геноциду, масового голоду в Україні, який спричинили дії радянської влади.

 

 

Упродовж цього вечора присутніх ознайомили з історіями сімей кількох відомих у нашій державі політичних, громадських, культурних діячів: Олеся Бердника, Наталки Поклад і Сергія Плачинди. Спогади представила увазі відвідувачів викладачка Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, акторка Ольга Чернявська. Її слова лунали як у повній тиші, так і з музичним супроводом від тріо бандуристок «Срібні струни» дитячої музичної школи №1 ім. Платона Майбороди.

 

 

 

 

 

– Це було настільки драматично, настільки душевно, дійсно передалося те, що відчували люди в ті роки, – поділилася враженнями від почутого й побаченого полтавка Інна Манойло.

 

У минулому столітті Україна пережила кілька голодних років, найстрашнішими з яких стали 1932-1933. У цей період, за словами першого заступника міського голови Валерія Пархоменка, Полтавщина, наприклад, втратила майже все населення – понад мільйон осіб. Тож завтра, 24 листопада, о 16-й годині полтавці, як і жителі інших регіонів України, запалять тисячі свічок пам’яті на згадку про тих, кого забрав Голодомор…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах