23.11.2023 - 08:37

Дослідник голодомору з Полтавщини став лауреатом медалі Ґарета Джонса

Напередодні 90-х роковин голодомору в Україні Навчально-науковий інститут журналістики Київського національного університету ім. Тараса Шевченка назвав імена лауреатів відзнаки «Медаль Ґарета Джонса. Правда і Честь».

Цього року почесною нагородою відзначили третього президента України, ініціатора вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні на державному рівні, автора книги «Недержавні таємниці» та інших публікацій, де висвітлено тему голодомору-геноциду Віктора Ющенка; правозахисника, публіциста, очільника Національної асоціації дослідників голодомору-геноциду в Україні в 1994 – 2000 роках, автора публікацій про голодомори в Україні, Героя України (посмертно) Левка Лук’яненка; літератора, головного редактора «Української літературної газети», автора публікацій про голодомори на Житомирщині, голову Національної спілки письменників України Михайла Сидоржевського, а також жарнуліста й дослідника, науковця, автора сотень журналістських публікацій про голодомор і політичні репресії проти українців, приват-доцента Українського Вільного Університету (Мюнхен, ФРН), лохвиччанина Олександра Панченка.

Довідково: Відзнака «Медаль Ґарета Джонса» – це недержавна нагорода з особливим статусом, започаткована на згадку про відомого валлійського журналіста, який першим розповів світові про трагічні події в нашій країні 1932-1933 років для вшанування й нагородження журналістів, видавців, науковців, доброчинців за вагомий внесок у дослідження голодоморів в Україні, сприяння відновленню історичної правди про трагічне минуле України.

За матеріалами Полтавського офісу Українського інституту національної пам’яті

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах