2.03.2023 - 23:52

Полтавському міському голові оголосили вирок у «справі домогосподарок»

У Вищому антикорупційному суді розглянули «справу домогосподарок», обвинуваченими по якій були Полтавський міський голова Олександр Мамай, керівниця комунальної організації «Інститут розвитку міста» Тетяна Татаріна, бухгалтерка «ІРМ» Оксана Шпіньова, домогосподарки-урбаністки Валентина Кропивна та Ольга Кубай.

У 2021-2022 роках останні за вказівкою очільника громади були працевлаштовані в КО. Жодного дня на цій роботі жінки не були, прибирали в домівках родичів міського голови. Але заробітну плату справно отримували з бюджету. Загалом напрацювали на 572 тис. грн. Цю суму Олександрові Мамаю довелося повернути до полтавської скарбниці.

Також він перерахував 2 млн грн до фонду «United24» на спільний проєкт Генерального штабу ЗСУ, Держспецзв’язку та Міністерства цифрової трансформації «Армія дронів». Це було передбачено угодою з прокурором, яку затвердила колегія суддів ВАКС. Також у ній ішлося, що міський голова, обвинувачуваний за ч. 4 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення) Кримінального кодексу України та іншими визнає свою вину.

А що отримує натомість? П’ять років позбавлення волі з іспитовим строком у один рік та рік заборони обіймати посади, пов’язані з організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями.

Такий же вирок «5-1 і 1» суд ухвалив і щодо інших фігурантів.

Згідно з законом, в осуджених є місяць на оскарження вироку.

Олександр Мамай цей місяць вирішив провести у відпустці. Його обов’язки тепер виконує секретар Полтавської міської ради. Із набранням вироком чинності міський голова свою посаду втратить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах