3.03.2023 - 23:11

У Полтаві запровадили першу «Custody Records». Що це таке

У Полтавському райуправлінні поліції №1 презентували роботу сучасної системи електронного обліку подій, що відбуваються з затриманими особами, яка має назву «Custody Records». Вона покликана забезпечити контроль за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності.

Дана система відповідає європейським стандартам. Запрошені на презентацію представники органів влади, юристи, журналісти могли в цьому особисто переконатися. Спеціально для гостей правоохоронці показали, як система працює. Разом із умовним порушником закону вони пройшли всіма етапами після затримання: первинну реєстрацію на фронт-офісі, конфіденційне побачення з захисником, опитування щодо обставин затримання, проведення слідчих дій, поміщення в камеру тимчасового тримання. Також присутні оглянули місце роботи чергових, ознайомилися з прикладами застосування системи в інших містах України.

«Custody Records» передбачає цілодобову фіксацію всіх подій із громадянином, якого доправляють до поліцейського відділку. Відео записується, серед іншого, на нагрудні реєстратори правоохоронців, камери в службових авто, а також у самих приміщеннях поліції. Таким чином, у разі потреби з’ясувати, що саме сталося, – досить швидко. Навіть зі столиці можна відстежувати, яка ситуація в регіоні. Завдяки «Custody Records» інформація про затриманих осіб, усі дії з ними під час перебування в поліції (до звільнення або відправлення до спеціальних установ) консолідується в єдиному інформаційному просторі. Окрім того, впровадження нової системи передбачає присутність у відділку інспектора з дотримання прав людини.

Усе це разом дає можливість службам контролю оперативно реагувати на події, запобігати як незаконному затриманню осіб та їх катуванню, так і неправдивим звинуваченням правоохоронців у неправомірності дій, зазначив начальник управління дотримання прав людини Нацполу Руслан Горяченко, який координує процес впровадження проєкту в територіальних органах МВС по Україні.

Полтавське районне управління поліції – це перший підрозділ у нашому регіоні, у якому запровадили нову систему, розповів начальник Головного управління поліції області Євген Рогачов. Окрім нього, цього року «Custody Records» планують «запустити» ще по одному в Полтаві та Кременчуцькому районі.

 

Фото Віолети Скрипнікової

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах