18.08.2023 - 12:36

Полтавців охоплять «Всетурботою»

На Полтавщині розпочинає роботу проєкт «Всетурбота», що надає інтегровану медико-соціальну послугу вдома маломобільним людям похилого віку. Проєкт реалізується агенцією One Health у рамках україно-швейцарського проєкту «Діємо для здоров’я» за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та сприяння Університетських клінік Женеви.

У межах ініціативи «Всетурбота» виїзні  команди в складі медсестри, соціального працівника та соціального робітника будуть надавати допомогу людям старшого віку з обмеженою мобільністю, які живуть із важкими чи хронічними неінфекційними захворюваннями, а також людям з інвалідністю.

Команди «Всетурботи» протягом попередніх трьох місяців вже відпрацювали «пілот» проєкту в громадах Рівненщини — Здолбунівській та Демидівській. На Полтавщині ж з вересня «Всетурбота» почне роботу з Диканської та Козельщинської громад.

Команди проєкту приїжджають додому до людей та надають їм базовий догляд,  а також, за потреби, видають засоби гігієни та медичного призначення. Вони також допомагають клієнтам із питаннями щодо соціальної підтримки: наприклад, стати на облік соціальних служб чи укласти декларацію з сімейним лікарем. При потребі до виїздів додому залучають психолога й сімейного лікаря.

«Мета «Всетурботи» — надавати якісну медичну та соціальну допомогу найвразливішим членам громад, а також розвивати якість і професійність надання послуги «догляд вдома» на місцевому рівні. Часто клієнти «Всетурботи» – це люди, які не можуть самостійно виходити зі своєї оселі чи навіть підвестися з ліжка й тривалий час залишалися без медичної допомоги чи соціального супроводу. Потреби та запити клієнтів унікальні, тож до кожного з них застосовують індивідуальний підхід», — розповідає керівна партнерка агенції One Health Наталія Ольберт-Сінько.

Команди «Всетурботи» тісно співпрацюють із мобільними медичними командами проєкту «Діємо для здоров’я», закладами первинної медико-санітарної допомоги та соціального захисту в регіоні. Запити на послуги надходять від сімейних лікарів, установ соціального захисту та голів місцевих територіальних громад.

«Маломобільні люди похилого віку з хронічними неінфекційними хворобами та люди з інвалідністю є надзвичайно вразливою групою, яка потребує нашої уваги та підтримки. Особливо це стосується тих із них, які живуть самі. Ми дуже вдячні нашим швейцарським партнерам за впровадження «Всетурботи» в нашій області, адже комплексний підхід до вирішення проблем клієнтів є природнім і логічним і буде більш ефективнішим, ніж односторонній», – зауважив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак.

Під час зустрічі сьогодні сторони підписали Меморандум про співпрацю та взаєморозуміння між Департаментом охорони здоров’я, Департаментом соціального захисту населення Полтавської ОВА та агенцією One Health, яка реалізує проєкт «Всетурбота». 

«Окрім безпосереднього надання послуги «догляд вдома» вразливим групам населення в обраних пілотних громадах, важлива складова проєкту – навчання й розвиток спроможності громад надавати цю послугу самостійно. Ми переконані, що досвід нашого партнерства стане цінним для обох сторін, а головне, для  наших співгромадян», – додала директорка Департаменту соціального захисту населення Полтавської ОВА Людмила Корнієнко.

Протягом травня-серпня 2023 року послугами «Всетурботи» на Рівненщині скористалися майже 600 клієнтів. Від вересня 2023 року вона стартує також у Полтавській, Львівській та Дніпропетровській областях.

КП «Полтавський обласний центр громадського здоров’я ПОР»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах