12.04.2022 - 21:00

Незаконний вилов риби: понад пів мільйона збитку та 15 кримінальних проваджень

Від початку квітня за фактами браконьєрства на воді поліція Полтавщини відкрила 15 кримінальних проваджень. За попередніми підрахунками, правопорушники завдали державі шкоди на суму близько 600 тис. грн, повідомили у відділі комунікації поліції регіону.

Нагадаємо, із 1 квітня на водоймах області навігація для маломірних суден, окрім військових і поліцейських, заборонена, як і вилов риби шляхом промислового, любительського та спортивного рибальства. Ця заборона триватиме, за даними управління Державного агентства меліорації та рибного господарства на Полтавщині:

– для любительського та спортивного рибальства:
• на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах по 20 червня;
• у корінних водах річок по 30 травня;
• у придаткових водах по 10 липня;

– для промислового рибальства:
• на Кременчуцькому та Кам’янському водосховищах із 16 квітня по 24 червня;
• у корінних водах річок із 16 квітня по 4 червня;
• у придаткових водах із 16 квітня по 14 липня.

Поліція області спільно з Полтавським рибоохоронним патрулем та прокуратурою вживають максимум зусиль для припинення протиправної діяльності на воді та недопущення незаконного вилову риби у водоймах області в період нересту та воєнного стану.

– В умовах воєнного стану браконьєрство – це не тільки злочин проти довкілля, це загроза для національної екологічної безпеки України. Спільно з іншими правоохоронними відомствами ми докладемо максимум зусиль, щоб запобігти варварському вилову та знищенню водних біоресурсів під час їх природного відтворення. Запевняю, що правопорушники нестимуть адекватну юридичну відповідальність, відповідно до закону, з урахуванням воєнного стану, – сказав начальник поліції Полтавщини Євген Рогачов. – Лише з початку квітня за незаконне зайняття рибним, звіриним або іншим водним добувним промислом підрозділами дізнання поліції області під процесуальним керівництвом прокуратури було відкрито 15 кримінальних проваджень за ч. 1 ст. 249 Кримінального кодексу України. Виловлену рибу в правопорушників вилучено та передано за призначенням, про що складено відповідні акти. Зразки водних біоресурсів направлені на інженерно-екологічну експертизу, за висновками якої будуть ухвалені відповідні процесуальні рішення.

Шановні громадяни!

Якщо ви стали свідком порушення правил рибальства та реалізації риби, повідомляйте цю інформацію за номерами: 102 або (0536) 74-03-90 (сектор поліцейської діяльності на воді (м. Кременчук), +38(098) 739-26-30 (чергова частина Кременчуцького РУП), +38(097) 703-39-18 (чергова частина відділення поліції №2 Кременчуцького РУП).

Альона Зимня

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах