28.09.2021 - 23:58

На реставрацію будинку патріарха Мстислава в Полтаві виділили кошти

Сьогодні під час пленарного засідання сесії міської ради було виділено кошти на реставрацію об’єкта культурної спадщини в частині нежитлового приміщення – хати патріарха Мстислава. Вона розташована на вулиці, що носить ім’я цього нашого земляка, під номером 13.

Споруджений будинок був 1888 року. Саме в ньому й народився відомий у майбутньому державний і церковний діяч, предстоятель Української автокефальної православної церкви.

За минулі десятиліття в будівлі частково обвалився дах, зруйнувалися стіни та підлога. Цікаво, що для депутатів цей об’єкт став «щойно виявленим», хоча про необхідність його реставрації в місті говорять уже не один рік, та й із десяток років тому в приміщенні працював музей, за яким доглядали представники Харківсько-Полтавської єпархії Православної церкви України.

Як повідомили на сайті міськради, управлінню капітального будівництва пропонується для реставрації будівлі збільшити видатки на 200,0 тис. грн. Але мова йде, найшвидше, про гроші не для виконання робіт на самому об’єкті, а для виготовлення документації.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах