29.09.2021 - 17:03

Полтавці отримуватимуть інсулін за паперовими рецептами лише до 1 жовтня

Від 1 жовтня для полтавців із цукровим діабетом зміниться маршрут до безоплатного інсуліну. Про це повідомив на своєму Телеграм-каналі обласний центр громадського здоров’я. Щоб отримати ліки безоплатно або з доплатою в будь-якій аптеці, що має договір із Національною службою здоров’я за напрямком реімбурсації інсулінів, хворим потрібен буде електронний рецепт.

– Дуже важливо, щоб із початком дії нового механізму відшкодування вартості інсулінів пацієнти з діабетом не втратили доступ до життєво необхідних ліків. Тому в найближчі два дні можна й потрібно отримати препарат за старим маршрутом, – ідеться в дописі.

Для цього слід:

  1. Прийти на прийом до свого сімейного лікаря чи лікаря-ендокринолога та одержати в нього паперовий рецепт на інсулін.
  2. У найближчі два дні завітати з цим рецептом до аптеки та взяти ліки.

Ці кроки дозволять мати певний запас інсуліну в перші тижні жовтня та не залишитись без потрібного препарату через те, що не встигли опанувати новий маршрут.

У подальшому рецепт на інсулін буде вже тільки електронний. Перший виписує лікар-ендокринолог. Перед цим він обов’язково має створити індивідуальний план лікування хворого, внести його в електронну систему охорони здоров’я. Без цього пацієнт не отримає електронний рецепт і, відповідно, інсулін ні безоплатно, ні з доплатою. До кого звертатись за повторними  рецептами – ендокринолога чи сімейного лікаря, громадянин обирає самостійно.

Альона Зимня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах