8.06.2022 - 19:08

На Полтавщині запроваджують новий формат «полювання на діабет»

Майже чотири місяці тому в Полтавській області стартувала інформаційна кампанія «Мисливці за діабетом», започаткована україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» в партнерстві з Центром громадського здоров’я України заради підвищення обізнаності населення щодо цукрового діабету та запобігання його появі. Але повномасштабне вторгнення російських військ на територію нашої держави дещо змінило пріоритети проєкту. На тлі хронічних стресів, спричинених війною, ризики виникнення цукрового діабету 2-го типу значно зростають, а от доступ до сімейних лікарів через від’їзд останніх, до ліків погіршується. Тож, як зазначила менеджера проєкту Галина Майструк, він «почав реагувати на гуманітарні речі» – у кожному з пілотних регіонів, серед яких є Полтавщина, стартує робота мобільних бригад.

– Вони працюватимуть у форматі мультидисциплінарної команди, тобто будуть лікар, медсестра й психолог, які працюватимуть у тих громадах, де на сьогодні існує потреба, де медична система трохи не справляється з тією кількістю людей, які там є. Фахівці будуть виїжджати, працювати цілий день у конкретній громаді з певним діагностичним блоком процедур. Можна буде зробити електрокардіограму, виміряти рівень глюкози, холестерину, тиск, отримати діагноз і відповідно до нього лікування. Кожна мобільна команда матиме у своєму розпорядженні набір медикаментів від основних неінфекційних захворювань, тобто людина зможе одразу взятися до лікування – отримати безоплатно повністю свій курс лікування на три місяці й починати вже з першого дня покращувати свій стан здоров’я, – розповів координатор із роботи з первинною медичною допомогою в проєкті «Діємо для здоров’я» Владислав Збанацький.

Де й коли працюватиме мобільна команда, визначатиме координатор проєкту спільно з керівниками громад, старостами сіл, центрами, які обслуговують внутрішньо переміщених осіб (ВПО), орієнтуючись на потреби населення. Людей будуть інформувати про час та місце роботи медиків. Сьогодні, наприклад, така команда працювала на базі Полтавського коледжу нафти й газу Національного університету «Полтавська політехніка ім. Юрія Кондратюка». Перевірити свій рівень цукру в крові, проконсультуватися з сімейним лікарем могли всі охочі. Лише за три години роботи медиків було перевірено 158 особи. Із них підвищений рівень цукру в крові виявили у 22-х. Ці люди отримали фахові поради лідерки «Мисливців за діабетом» у Полтавській області, сімейної лікарки Світлани Левченко, як їм покращити своє здоров’я.

 

 

 

– Робота мобільних команд не є якоюсь унікальною послугою. Такі проєкти запускають по всій Україні, у Полтавській області. Але наші мобільні бригади вирізняються тим, що ми надаємо, скажімо так, повний комплекс послуг, включно з лікуванням, тобто люди отримують і медикаменти. Ми розуміємо, що на сьогодні є багато причин, які сповільнюють процес, як пацієнту дійти до лікування. Це й суто економічні, бо зараз у людей дуже впали доходи. Це й логістичні, тому що треба ще доїхати до тієї аптеки й узяти ліки. Це й поведінкові, коли людина весь час відкладає турботу про своє здоров’я на завтра. Ми спрощуємо людині доступ, даємо вибір, медикаменти, і три місяці вона може спокійно лікуватися. У подальшому ми будемо намагатися приїжджати в ті місця, де були, щоб відслідкувати прогрес, – зазначив Владислав Збанацький.

Стартує робота мобільної команди за 7-10 днів і триватиме мінімум три місяці. Але учасники проєкту припускають, що у зв’язку з нинішньою ситуацією в країні він може тривати й довше, можливо, до кінця року.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах