11.02.2022 - 18:43

У Полтаві масово «полюватимуть» за цукровим діабетом

У Департаменті охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації розповіли, що найближчі півтора місяці сімейні лікарі, медсестри та фельдшери нашого регіону «полюватимуть» на цукровий діабет 2-го типу. Це відбуватиметься в рамках інформаційної кампанії «Мисливці за діабетом», що реалізується україно-швейцарським проєктом «Діємо для здоров’я» в партнерстві з Центром громадського здоров’я України. Презентація цієї кампанії відбулася сьогодні, 11 лютого.

Розпочався захід із пропозиції кожному, хто завітав на нього, виміряти рівень цукру в крові. Тим самим фактично медики спільно з журналістами дали старт інформаційній кампанії, спрямованій на підвищення обізнаності населення щодо цукрового діабету та запобігання його появі.

 

 

 

Окрім цього, ініціаторами проєкту передбачено такі основні активності:

• проведення онлайн-тестувань серед пацієнтів на визначення індивідуального ризику захворіти на цукровий діабет 2-го типу. Дослідження можна пройти на платформі diabetes.phc.org.ua. Зробити це може кожен – або самостійно, або під час прийому у свого сімейного лікаря;

• перевірка рівня глюкози в крові та навчання щодо здорового способу життя;

• поширення інформаційних матеріалів про цукровий діабет 2-го типу серед медичних працівників;

• проведення для сімейних лікарів навчального тренінгу «Ведення груп ризику та проведення ранньої діагностики цукрового діабету на первинній ланці»;

• залучення медичних сестер і фельдшерів до роботи з жителями області щодо раннього виявлення, профілактики й лікування цукрового діабету 2-го типу;

• масовий скринінг на цукровий діабет 2-го типу в чотирьох пілотних громадах, серед яких – Полтавська міська ТГ, та організованих колективах нашого регіону.

Полтавщина – одна з п’яти обраних для пілотного проєкту областей, де працює команда «Мисливців за діабетом». Також «полювання» влаштують на Херсонщині, Львівщині, Дніпропетровщині й Рівненщині. До команди «мисливців» входять сімейні лікарі, терапевти, ендокринологи, медсестри та медбрати області, а також пацієнти з цукровим діабетом та їхні рідні, яким не байдужа ця тема.

Лідером команди «мисливців» у нашому регіоні стала сімейна лікарка Світлана Левченко. Вона розповіла, що досить часто цукровий діабет 2-го типу не має симптомів на початку захворювання. Тому важливо просто регулярно, хоча б раз на рік, перевіряти свій рівень глюкози в крові. Тоді захворювання можна вчасно виявити й почати лікування до того, як розвинуться ускладнення. В умовах пандемії коронавірусу це особливо актуально, наголосив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак, адже саме серед людей із цукровим діабетом фіксують найбільше випадків госпіталізації до стаціонарів лікувальних закладів, найважчі випадки Covid-19, особливу складність лікування та велику кількість летальних випадків.

 

 

 

На сьогодні на Полтавщині щороку виявляють 1200-1600 нових пацієнтів із цукровим діабетом, що свідчить про низький рівень ранньої діагностики та контролю над цим захворюванням.

Віолета Скрипнікова

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.

Останні новини

Оформити підписку

Поділиться статтею в соц. мережах